BILSTEIN poszerzył swoją ofertę o ponad 70 referencji

, 5 maja 2016, 10:19

W ostatnim czasie firma BILSTEIN poszerzyła swoją ofertę o ponad 70 referencji. Wśród nich są amortyzatory z linii czarnej i żółtej, sprężyny oraz kompletne zestawy na obie osie.

Amortyzatory z linii czarnej (tzw. Replacement) przeznaczone do wymiany zużytych, które pierwotnie zamontowane zostały w fabryce. Nowe referencje obejmują starsze modele Smarta (W450/451/452) oraz Mercedesa Klasa B (W245).

Z kolei asortyment sprężyn BILSTEIN B3 objął teraz m.in. Audi A3, Chevroleta Captiva, Hyundaia i20 i ix35, Kia Sportage, Mercedesa Klasa C, SEAT-a Leon oraz Volkswagena Eos, Golf, Scirocco i Touran.

Amortyzatory z żółtej serii (Performance) służą do modyfikacji zawieszenia w dopuszczonym przez producenta auta zakresie. Z nowych referencji modelu BILSTEIN B6-Sport skorzystać mogą zarówno posiadacze Porsche 911 czy Subaru WRX, jak i Renault Kadjar, Skody Fabia bądź Volvo XC60. Wariant B6-4600 przeznaczony jest do SUV-ów i terenówek, aktualne poszerzenie obejmuje modele Chevroleta, Dodge i RAM dostępne na rynku amerykańskim.

Bardziej wyrafinowana technicznie konstrukcja B6-DTC przeznaczona jest m.in. do BMW serii 2 coupe (F22 i F87), serii 3 (F30, F35 i F80) oraz serii 4 w nadwoziu cabrio (F33 i F83) i coupe (F32 i F82). Amortyzatory DampTronic stanowią optymalny zamiennik w samochodach fabrycznie wyposażonych w elektroniczny system regulacji zawieszenia.

Właściciele starszych modeli Toyoty Corolli otrzymują teraz możliwość zastąpienia zużytych amortyzatorów zestawem BILSTEIN B12 Pro-Kit. Zawiera on cztery amortyzatory z linii żółtej oraz sprężyny o progresywnej charakterystyce EIBACH.

Poszczególne referencje amortyzatorów, sprężyn i zestawów BILSTEIN przeznaczone są do modeli samochodów z różnych roczników, dokładna ich lista znajduje się w załączniku.

Dowiedz się więcej

Nowe referencje amortyzatorów BILSTEIN
Nowe referencje amortyzatorów BILSTEIN

Firma BILSTEIN nieustannie poszerza swoją ofertę amortyzatorów, tylko w tym roku wprowadzono, m.in. na polski rynek, ponad 100 nowych referencji. Wśród nich są zarówno referencje do zastąpienia zużytych jak i pozwalające na modyfikację fabrycznego zawieszenia. Podstawowa oferta BILSTEIN podzielona jest na dwie części. Amortyzatory z linii Replacement (czarne) przeznaczone są do zastąpienia tych fabrycznie montowanych. […]

Bilstein do Forda EcoSport II
Bilstein do Forda EcoSport II

W ramach strategii „One Ford” ujednolicana jest oferta tej marki na całym świecie. Jednym z nowych modeli w Europie jest niewielki crossover EcoSport, którego właściciele mogą już modyfikować zawieszenie według własnych potrzeb. W ofercie BILSTEIN podstawowymi amortyzatorami do wymiany zużytych jest tzw. czarna seria B4 (Replacement). W przypadku Forda EcoSport II-generacji dostępne są trzy referencje […]

Kompleksowa wymiana amortyzatorów
Kompleksowa wymiana amortyzatorów

Wymiana amortyzatorów powinna iść w parze z montażem nowych sprężyn. Pominięcie tej czynności zamiast oczekiwanej poprawy może przynieść niezadowolenie klienta. Sprężyny montowane są pomiędzy teleskopem amortyzatora, a nadkolem samochodu. Tak naprawdę to one odpowiadają za prawidłowe resorowanie podwozia i zachowanie zaprogramowanego skoku koła podczas jazdy. Stąd też nieustannie poddawane są ściskaniu i rozciąganiu, jak i […]

DampTronic i kompresory – nowości BILSTEIN
DampTronic i kompresory – nowości BILSTEIN

Firma BILSTEIN po raz kolejny poszerzyła swoją ofertę. Na liście nowości znajdują się między innymi amortyzatory z serii DampTronic oraz kompresory do układów zawieszenia pneumatycznego. Linia Replacement (tzw. czarna) przeznaczona jest do zastąpienia fabrycznie zamontowanych amortyzatorów. Łatwo ją odróżnić, bo BILSTEIN wprowadził dla niej oznaczenia produktów od B1 do B4. Wprowadzone właśnie referencje przeznaczone są […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!