Dostawca Preferowany – już po raz piąty w AD Polska

, 4 maja 2016, 8:30

Na inauguracji tegorocznej edycji programu Dostawca Preferowany spotkali się przedstawiciele producentów części zaangażowani w program oraz pracownicy AD Polska. Dwie nowe grupy produktowe w programie to termostaty i akcesoria. Do grona Dostawców Preferowanych dołączyły kolejne firmy.

– „Konferencja jest tylko częścią całego programu. To forum, na którym nasi pracownicy mogą usłyszeć więcej o tym co słychać u poszczególnych producentów, na co powinni zwrócić uwagę w ich ofercie – mówi Piotr Stopczyk, prezes zarządu AD Polska.

Program opiera się na trzech filarach.
– „Po pierwsze, produkty Dostawców Preferowanych są polecane klientom przez naszych sprzedawców w pierwszej kolejności. Po drugie, stany magazynowe tych produktów w każdym naszym oddziale są utrzymywane w najszerszej możliwej gamie, tak żeby były dostępne na każde zamówienie klientów. Ostatnim elementem są działania wizerunkowe pod wspólną nazwą „Dystrybucja jakości” – wylicza Dawid Cieśla, dyrektor marketingu i sprzedaży – Polska zachodnia w AD Polska.

Tegoroczne nowości to dwie grupy produktowe: termostaty i akcesoria. Dostawcą Preferowanym termostatów została firma Gates, której produkty rekomendowane są także w grupie części układu rozrządu. Z kolei Dostawcą Preferowanym akcesoriów jest firma Amtra z jej produktami marki Moje Auto. Po rocznej przerwie na pozycję Dostawcy Preferowanego w sprzęgłach wróciła firma Valeo. Dostawcą Preferowanym w filtrach została marka Fram, a w wycieraczkach – Champion.

Pełna lista Dostawców Preferowanych: Castrol, Champion, Denso, Exide, FRAM, Gates, Goodyear, KYB, Magneti Marelli, Melle, Nissens, Optimal, Philips, SWAG, Textar, Valeo, Virage.

Federal-Mogul, producent marki Champion, wchodząc do programu Dostawca Preferowany, musiał spełnić określone oczekiwania. „Wymagało to pewnych dodatkowych działań i wydatków, ale uważamy, że jest to tego warte i dystrybucja naszych wyrobów na tym zyska. Do tej pory na rynku nie osiągnęliśmy maksimum możliwości tych naszych marek i dlatego zdecydowaliśmy się podjąć współpracę z partnerem, który jest nią zainteresowany, który daje nam pewność wyjątkowej promocji” – mówi Marcin Sochaczewski, dyrektor marketingu firmy Federal-Mogul w regionie.

Tegoroczna edycja programu Dostawca Preferowany wspierana jest przez nowy system premiowy dla klientów oraz konkurs dla warsztatów SuperMechanikAD. Klienci kupujący produkty Dostawców Preferowanych mogą zarobić więcej i szybciej osiągnąć cele sprzedażowe w systemie premiowym, co jest dodatkową formą wsparcia sprzedaży tych produktów.

Konkurs SuperMechanikAD będzie przebiegał dwuetapowo. W pierwszym chętni będą rozwiązywali zadania testowe na stronie internetowej. Najlepsza setka serwisów przejdzie do kolejnego etapu. Po kwalifikacjach czołowa dziesiątka będzie walczyła o jedno z dwóch miejsc w finale. Tam będą musieli usunąć usterkę w Oplu Astrze – kto zrobi to pierwszy, ten odjedzie naprawionym samochodem do domu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!