Volkswagen rozpoczyna akcję serwisową Golfa

, 4 maja 2016, 13:55

Volkswagen rozpoczyna aktualizacje oprogramowania silników EA 189. Pierwszym modelem, który przejdzie tę procedurę jest Golf TDI Blue Motion. W całej Europie będzie to 15 tysięcy egzemplarzy tego modelu. Wkrótce akcji serwisowej zostaną poddane kolejne modele.

Samochody, których dotyczy akcja zostały podzielone na grupy i według tego podziału ich właściciele zapraszani są do autoryzowanych serwisów. Po sprawdzeniu i zatwierdzeniu planu działań przez Federalny Urząd Transportu Samochodowego (KBA) do klientów skierowano pismo, w którym poinformowano ich o akcji serwisowej. W kolejnym piśmie Volkswagen poprosi właścicieli aut, aby uzgodnili z wybranym przez siebie Partnerem Serwisowym Volkswagena termin wizyty. Takie pisma zostaną wkrótce wysłane do właścicieli Golfów z silnikami EA189.

Volkswagen chce, by zmiany techniczne nie miały wpływu na zużycie paliwa, osiągi czy też poziom hałasu emitowanego przez samochody, których dotyczy akcja. W wypadku Golfa 2.0 TDI Blue Motion KBA potwierdziła, że ten cel został osiągnięty.

Stosowne środki techniczne zostaną wdrożone we wszystkich samochodach, których dotyczy sprawa emisji tlenków azotu na koszt producenta. W ramach akcji serwisowej klientom zostanie bezpłatnie zaoferowany odpowiedni zastępczy środek lokomocji.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!