Nowe referencje amortyzatorów BILSTEIN

, 27 kwietnia 2016, 23:19

Firma BILSTEIN nieustannie poszerza swoją ofertę amortyzatorów, tylko w tym roku wprowadzono, m.in. na polski rynek, ponad 100 nowych referencji. Wśród nich są zarówno referencje do zastąpienia zużytych jak i pozwalające na modyfikację fabrycznego zawieszenia.

Podstawowa oferta BILSTEIN podzielona jest na dwie części. Amortyzatory z linii Replacement (czarne) przeznaczone są do zastąpienia tych fabrycznie montowanych. Wśród ostatnich nowości znalazły się referencje BILSTEIN B4 przeznaczone m.in. do obecnej w sprzedaży generacji „trojaczków z Kolina” czyli Citroena C1, Peugeota 108 i Toyoty Aygo oraz Forda Ecosport.

Dzięki amortyzatorom BILSTEIN z linii Performance (żółte) można przeprowadzić modyfikację zawieszenia w zakresie uwzględnionym na etapie projektowania samochodu. Z takiej opcji mogą teraz skorzystać właściciele m.in. Audi A3, BMW serii 2 Active oraz Gran Tourer, Citroena C4 Picasso, Mazdy 6, Peugeota 207 i 308, Subaru WRX, Toyoty Yaris oraz Volvo V40.

Szerokie zastosowanie znajdą amortyzatory BILSTEIN B8 5100 umożliwiające zwiększenie prześwitu w SUV-ach i autach terenowych. Uzupełnienie oferty obejmuje m.in. Toyotę Land Cruiser oraz produkowane na rynek amerykański pick-upy marki Chevrolet.

Wśród nowości znalazł się również wyczynowy zestaw BILSTEIN B12 Pro-Kit ze sprężynami EIBACH do BMW serii 6 w nadwoziu kabriolet (E64), II-generacji Forda Focusa w nadwoziu kabriolet (10/6-) i Volkswagena Golfa Plus (01/05-12/13), a także gwintowane amortyzatory B16 z 9-stopniową regulacją twardości zawieszenia w Polo (06/09-).


„Szóstka” to obecnie najczęściej sprzedawany w polskich salonach model Mazdy. BILSTEIN wprowadza właśnie do swojej oferty szeroki wybór amortyzatorów do modyfikacji jego zawieszenia.

Uzupełnieniem oferty są sprężyny BILSTEIN B3, które zawsze powinny być wymieniane razem z amortyzatorami. Nowe referencje to pozycje m.in. do Audi A3, A4, A5, A6, A7 i TT, BMW serii 3, Chevroleta Captiva, Mercedesa Klasa C, Opla Antara i Movano, Renault Master, Skody Yeti, Volkswagena Touran oraz Volvo V70  i XC90.

Przy okazji warto zwrócić uwagę na ofertę BILSTEIN w zakresie przekładni kierowniczych, nowa pozycja przeznaczona jest do Mercedesa SL.

Poszczególne referencje amortyzatorów i sprężyn BILSTEIN przeznaczone są do modeli samochodów z różnych roczników, dokładna ich lista znajduje się w interaktywnym katalogu umieszczonym na stronie www.bilstein-amortyzatory.pl

Dowiedz się więcej

Bilstein do Forda EcoSport II
Bilstein do Forda EcoSport II

W ramach strategii „One Ford” ujednolicana jest oferta tej marki na całym świecie. Jednym z nowych modeli w Europie jest niewielki crossover EcoSport, którego właściciele mogą już modyfikować zawieszenie według własnych potrzeb. W ofercie BILSTEIN podstawowymi amortyzatorami do wymiany zużytych jest tzw. czarna seria B4 (Replacement). W przypadku Forda EcoSport II-generacji dostępne są trzy referencje […]

Nowe amortyzatory do modyfikacji seryjnego zawieszenia od BILSTEINa
Nowe amortyzatory do modyfikacji seryjnego zawieszenia od BILSTEINa

Oferta firmy BILSTEIN poszerzyła się o 9 nowych referencji, pasujących do 17 modeli samochodów osobowych. W większości są to sprężyny B3 i amortyzatory przeznaczone do modyfikacji seryjnego zawieszenia. Sprężyny są równie ważnym elementem zawieszenia jak amortyzatory, dlatego też powinny być razem wymieniane. Nowe pozycje sprężyn B3 w ofercie BILSTEIN przeznaczone są do wybranych modeli produkowanych […]

BILSTEIN poszerzył swoją ofertę o ponad 70 referencji
BILSTEIN poszerzył swoją ofertę o ponad 70 referencji

W ostatnim czasie firma BILSTEIN poszerzyła swoją ofertę o ponad 70 referencji. Wśród nich są amortyzatory z linii czarnej i żółtej, sprężyny oraz kompletne zestawy na obie osie. Amortyzatory z linii czarnej (tzw. Replacement) przeznaczone do wymiany zużytych, które pierwotnie zamontowane zostały w fabryce. Nowe referencje obejmują starsze modele Smarta (W450/451/452) oraz Mercedesa Klasa B […]

Kompleksowa wymiana amortyzatorów
Kompleksowa wymiana amortyzatorów

Wymiana amortyzatorów powinna iść w parze z montażem nowych sprężyn. Pominięcie tej czynności zamiast oczekiwanej poprawy może przynieść niezadowolenie klienta. Sprężyny montowane są pomiędzy teleskopem amortyzatora, a nadkolem samochodu. Tak naprawdę to one odpowiadają za prawidłowe resorowanie podwozia i zachowanie zaprogramowanego skoku koła podczas jazdy. Stąd też nieustannie poddawane są ściskaniu i rozciąganiu, jak i […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!