Nowy katalog ZF Services – sprężyny zawieszenia

, 27 kwietnia 2016, 9:28

ZF Services opublikowało nowy katalog: „Sachs sprężyny zawieszenia do samochodów osobowych”. Publikacja zawiera 3 200 referencji, z czego 550 to nowe produkty.

Na ponad 700 stronach pracownicy warsztatów mogą znaleźć istotne informacje dotyczące części zamiennych w jakości oryginalnych (OE), które zostały ułożone i  opisane w czytelny sposób. Ułatwia to wyszukiwanie potrzebnych części w procesie naprawy pojazdów. Katalog dostępny jest w wersji do pobrania (PDF), online (“WebCat”) lub drukowanej – na zamówienie u dystrybutorów.

Pojazdy osobowe w okresie eksploatacji pokonują tysiące kilometrów po drogach krajowych, autostradach oraz w ruchu miejskim usłanym dziurami i krawężnikami. Stawia to wyzwanie elementom układu zawieszenia – w tym sprężynom, które są jednym z istotniejszych elementów wpływających na bezpieczeństwo. Elementy te powinny być regularnie sprawdzane przez specjalistyczne warsztaty. Należy przy tym zwracać uwagę na ich osadzenie oraz ewentualne uszkodzenia. Awaria układu zawieszenia oraz odkładanie w czasie napraw, przekłada się często na nieprawidłowe funkcjonowanie pozostałych podzespołów zawieszenia. W konsekwencji prowadzi to do kosztownych napraw oraz szybszego zużycia opon w samochodzie.

Dlatego eksperci ZF Services zalecają warsztatom dokonywanie systematycznych kontroli sprężyn zawieszenia podczas inspekcji amortyzatorów. Jeżeli konieczna jest wymiana sprężyn, należy je wymieniać parami przypadającymi na każdą oś samochodu.

Nowy katalog ZF Services “Sachs sprężyny zawieszenia do samochodów osobowych” zawiera 3 200 referencji prezentujących szeroką ofertę produktów dostępnych na rynku. Nowy katalog Sachs dostępny jest w wersji międzynarodowej z  główną częścią przetłumaczoną na angielski i niemiecki. Wstęp do publikacji został przetłumaczony na kolejne sześć języków, w tym polski. Dodatkowo, dodany kod kolorystyczny katalogu umożliwia łatwe przeszukiwanie publikacji pod kątem konkretnego producenta i modelu pojazdu. Warsztaty i dystrybutorzy mogą również skorzystać z przydatnych informacji, takich jak m.in.: lata produkcji danego modelu, czy konkretnych wskazówek serwisowych.

Katalog dostępny jest w formie pliku PDF do pobrania pod linkiem: www.zf.com/services/catalog, a także w stale aktualizowanym katalogu online "WebCat": https://webcat.zf.com/. Warsztaty mogą zamawiać wersję drukowaną u dystrybutorów.

Dowiedz się więcej

Amortyzatory do pojazdów osobowych jakości OE
Amortyzatory do pojazdów osobowych jakości OE

Amortyzatory to części eksploatacyjne pojazdu mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo. Dlatego mechanikom zaleca się ich szczegółową kontrolę i w razie konieczności wymianę, zwłaszcza w samochodach z dużym przebiegiem.   Podczas naprawy ważne jest stosowanie oryginalnych części wysokiej jakości. Aluminiowe amortyzatory powinny być zastępowane wyłącznie odpowiednikami ze stopów lekkich w jakości części oryginalnych (OE). Oferta produktów […]

ZF wkracza w nowy wymiar po przejęciu TRW
ZF wkracza w nowy wymiar po przejęciu TRW

W 2015 roku koncern ZF Friedrichshafen AG kontynuował pomyślny rozwój, generując w roku podatkowym zysk ze sprzedaży na poziomie 29,2 mld €, w tym 8,9 mld € od spółki ZF TRW, która 15 maja 2015 r. została włączona do struktur grupy jako dywizja “Aktywnych i Pasywnych Technologii Bezpieczeństwa”. W zwiększeniu sprzedaży o 5% pomogły również […]

Porady ZF Services: Drgania skrętne i występowanie luzu w wielostopniowych tłumikach tarcz sprzęgłowych
Porady ZF Services: Drgania skrętne i występowanie luzu w wielostopniowych tłumikach tarcz sprzęgłowych

Drgania występujące w układzie przeniesienia napędu i jego podzespołach prowadzą do powstawania hałasu oraz przyczyniają się do zwiększonego zużycia jego elementów. Konstrukcje współczesnych wielostopniowych tłumików drgań skrętnych w tarczach sprzęgłowych często wymagają luzu wstępnego, któremu mechanicy przypisują wadliwe wykonanie. Poniżej przedstawiamy analizę występowania drgań skrętnych w pojeździe oraz zasady działania efektywnych układów ich tłumienia. Porad […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!