Znaczące rozszerzenie oferty FTE automotive

, 27 kwietnia 2016, 23:16

FTE wprowadza nowe referencje klocków, tarcz hamulcowych i zacisków hamulcowych. Po tej aktualizacji oferta firmy pokryje już 95 proc. parku samochodowego w Europie.

Gama klocków hamulcowych FTE obejmuje teraz ponad 2 tys. pozycji. Nowe referencje przeznaczone są do samochodów wyposażonych w mocniejsze silniki, w których układ hamulcowy narażony jest na większe obciążenia. Stąd też zamontowane w nich klocki muszą odznaczać się wyjątkową odpornością na wysokie temperatury i ścieranie.

Podobnie jest w przypadku nowych referencji tarcz hamulcowych. Dotychczasową ofertę firmy FTE uzupełniły tarcze wykonane ze stopów z większym dodatkiem węgla, komplety z czujnikami ABS i zestawy zawierające łożyska.

Z kolei gama zacisków hamulcowych FTE została poszerzona o 300 pozycji, głównie do modeli BMW, Opla i Volkswagena. Po tym uzupełnieniu oferta liczy ponad 2 tys. referencji przeznaczonych do samochodów marek europejskich i azjatyckich.

Oferta firmy FTE obejmuje klocki, tarcze i zaciski hamulcowe do prawie wszystkich jeżdżących po europejskich drogach samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Wszystkie objęte są 24 miesięczną gwarancją. Szczegółowy katalog wszystkich referencji dostępny jest na stronie www.fte.de i w aplikacji TecDoc.

Dowiedz się więcej

Bezbłędna naprawa sprzęgła
Bezbłędna naprawa sprzęgła

Wysprzęglik centralny jest sercem każdego sprzęgła. Jeden błąd przy jego wymianie może zniweczyć całą pracę mechanika, a właściciela samochodu narazić na dodatkowe problemy. Aby temu zapobiec firma FTE, światowy producent podzespołów samochodowych, przygotował poradnik dla mechaników. W 10 punktach, krok po kroku, omówiono zasady wymiany wysprzęglika centralnego (Concentric Slave Cylinder) wskazując jednocześnie przyczyny najczęściej popełnianych […]

FTE automotive stawia na właściwą mieszankę
FTE automotive stawia na właściwą mieszankę

Od ponad 70 lat firma FTE automotive produkuje dla motoryzacji elementy układu hamulcowego i sprzęgła. Własny rozwój i produkcja stosowanych elastomerów ma kluczowe znaczenie dla jakości. Indywidualnie dopasowane mieszanki gumowe do produkcji elementów hydrauliki hamulcowej i sprzęgła. W głównej siedzibie mieszczącej się w bawarskim Ebern oraz w zakładzie zlokalizowanym w Mühlhausen (Turyngia) na najnowocześniejszych urządzeniach […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!