Volkswagen odkupi pół miliona pojazdów

, 22 kwietnia 2016, 16:00

Przedstawiciele koncernu z Volfsburga spotkali się z władzami USA w kalifornijskim sądzie, by uzgodnić porozumienie dotyczące pojazdów, które „oszukiwały” podczas testów. W efekcie, Volkswagen zaoferuje właścicielom blisko pół miliona aut ich odkupienie, rozwiązanie umowy leasingu lub naprawę.

Jak donosi autonews.com, właściciele 482 tysięcy Volkswagenów i Audi z dwulitrowymi dieslami, oprócz odkupienia ich pojazdów po cenie rynkowej sprzed „afery spalinowej” będą mogli wybrać zmodyfikowanie ich pojazdów w taki sposób, by spełniały one odpowiednie normy. Porozumienie zakłada również wypłacenie każdemu właścicielowi „znacznej rekompensaty”, niezależnie od rozwiązania, które wybrali.

Kolejnym działaniem, do jakiego zobowiązał się niemiecki producent jest stworzenie funduszu na rzecz zniwelowania szkodliwego wpływu na środowisko, spowodowanego nadmierną emisją szkodliwych substancji przez jego silniki. Będzie też zobowiązany do przyłączenia się do finansowania „zielonych” technologii motoryzacyjnych. Wiele szczegółów porozumienia nie zostało jeszcze ustalonych.

Wciąż nie są znane działania, jakie podejmie Volkswagen wobec właścicieli 80 000 pojazdów VW, Audi i Porsche z silnikami 3.0 V6. Nie określono też, jakiej wysokości karę za przekroczenie emisji producent zapłaci amerykańskiemu rządowi.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Iglot, 23 kwietnia 2016, 21:52 0 0

A w Europie zmienią oprogramowanie i będzie Ok ...

Odpowiedz

obi-1, 28 kwietnia 2016, 21:04 0 0

a oprogramowanie nie zmieni nic, oprócz zwiększenia zużycia paliwa

Odpowiedz

Anonim, 28 kwietnia 2016, 21:06 0 0

w polsce ZAWSZE jest winien OBYWATEL.

Odpowiedz