Spotkanie warsztatów sieci serwisowych Inter Cars

, 13 kwietnia 2016, 15:40

W luksusowym hotelu Narvil odbyło się pierwsze spotkanie dla przedstawicieli warsztatów, zrzeszonych w sieciach serwisowych Inter Cars.

W Serocku nad Narwią, na zaproszenie Inter Cars, zjawili się przedstawiciele branży motoryzacyjnej. Tam, w Hotelu Narvil Conference & Spa, odbyło się pierwsze spotkanie dla właścicieli warsztatów, zrzeszonych w sieciach: Q-Service, Q-Service Moto, Q-Service Premium i Perfect Service.

Głównym punktem programu była konferencja, która odbyła się pod hasłem: Partnerstwo i Zmiana. Jej celem było zwrócenie uwagi właścicieli warsztatów na potrzebę zmian i innowacyjności. Inter Cars nie tylko zachęca do wprowadzenia nowych rozwiązań, dzięki którym można wyprzedzić konkurencję i kreować rynek, ale również oferuje profesjonalne wsparcie w tym zakresie. Spółka angażuje się w pracę na rzecz rozwoju warsztatów, ponieważ jest świadoma tego, że z upływem czasu pewne, wcześniej dobre rozwiązania, dziś nie do końca sprawdzają się. Zmieniają się standardy i za takimi zmianami właściciele serwisów muszą nadążać, pamiętając m.in. o tym, że równie ważne, co fachowa naprawa, jest odpowiednie podejście do klienta. Dzięki takim elementom rynek profesjonalnych, niezależnych warsztatów może być alternatywą dla ASO.

Pierwszym prelegentem był Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, który od wielu lat zajmuje się analizą niezależnego rynku motoryzacyjnego i walczy o jego równe prawa. W swoim wystąpieniu skupił się na tematyce partnerstwa strategicznego miedzy dystrybutorem a klientem, badania potencjału rynku i poszerzania zakresu oferowanych usług. Następnie przedstawiciele Inter Cars przybliżyli pojęcie potencjału zakupowego oraz ideę programu inwestycyjnego.

Przemysław Szulejewski, menadżer regionu północno – wschodniego, mówił o najważniejszych korzyściach, wynikających z oferty warsztatowej. Nie zabrakło również przedstawicieli Bio Service, którzy poruszyli problem gospodarowania odpadami niebezpiecznymi. Z kolei Tomasz Ładosz, kierownik Działu Sieci Serwisowych Inter Cars SA, opowiadał o budowaniu najwyższego standardu obsługi klienta, ofertach sieciowych i potrzebie ciągłego rozwoju. Podczas konferencji przypomniano również o tym, jak ważne jest doposażanie warsztatu. Marta Ciesielska, z-ca kierownika Działu Sieci Serwisowych poprowadziła panel dotyczący szkoleń dla pracowników warsztatów, zrzeszonych w sieciach serwisowych, a także programu „Młode Kadry”, w ramach którego firma wspiera szkoły, kształcące przyszłych mechaników.

Na koniec wyróżniono trzy serwisy, które mogą pochwalić się wysokim standardem obsługi klienta. Pamiątkowe statuetki powędrowały do: Karola Kukiełki z Nova Auto Kukiełka sp.j., Tadeusza Sucheckiego z Autoservice Brok Stacja Kontroli Pojazdów oraz Sławomira Kopycińskiego z Elektronika Pojazdowa Sławomir Kopyciński.

Konferencja, oprócz poszerzania wiedzy, była też okazją do wymiany doświadczeń między właścicielami warsztatów oraz integracji. Spotkanie sieciowe to jednak nie tylko tematy zawodowe. Wieczorem wszystkich gości zaproszono na uroczystą kolację, a następnie bawił ich kabaret Nowaki. W końcu rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do późnej nocy.

Spotkanie w Serocku było pierwszym z cyklu spotkań dla przedstawicieli sieci serwisowych. Odbędą się jeszcze 4 konferencje:

  • region centralny – 16-17.04, Hotel Ossa, Rawa Mazowiecka. Gwiazda wieczoru: Kabaret Chatelet
  • region wschodni – 23-24.04, Hotel Belvedere, Zakopane. Gwiazda wieczoru: Kabaret Jurki
  • region południowy – 4-5.06, Hotel Belvedere, Zakopane. Gwiazda wieczoru: Kabaret Chatelet
  • region północny – 11-12.06, (miejsce podamy na najbliższym czasie). Gwiazda wieczoru: Kabaret Jurki

 

Dowiedz się więcej

Wiadomości Galowe Inter Cars
Wiadomości Galowe Inter Cars

Inter Cars przygotował specjalne wydanie Wiadomości, poświęcone w całości głównej promocji dystrybutora, czyli Gali Biesiadnej 2016. Publikacja stanowi wyczerpujące kompendium wiedzy na temat konkursu. Specjalne wydanie magazynu już wkrótce trafi do klientów Inter Cars na terenie całego kraju. Każdy może też przeczytać je w wersji elektronicznej:   Wiadomości Galowe, jak sama nazwa wskazuje, poświęcone są […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!