Nowości i innowacje Michelin na Poznań Motor Show

, 4 kwietnia 2016, 10:20

Podczas największych targów motoryzacyjnych w Polsce – Poznań Motor Show 2016 – Michelin zaprezentował innowacyjne opony, które dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii precyzyjnie reagują na zmieniające się warunki drogowe i pogodowe. W Poznaniu odbyła się polska premiera opony MICHELIN Pilot Sport 4 z ultrareakcyjnym bieżnikiem oraz prezentacja pierwszej opony letniej z homologacją zimową MICHELIN CrossClimate.

Opony Michelin były prezentowane w Poznaniu jako wyposażenie wielu aut, między innymi pokazywanych niedawno na targach w Genewie modeli Ford Focus RS, Volvo S 60 Polestar czy Citroen Ds E-Tense. Jedną z atrakcji imprezy będzie też wyścigowy samochód Porsche 911 RSR w połowie zbudowany z klocków lego na oponach Michelin Endurance Racing Slick oraz RX LITES na bazie Forda Fiesty, na którym Krzysztof Hołowczyc startował w ubiegłym roku w rajdach serii rallycross RX Lites.

Opona, której bieżnik dostosowuje się do nawierzchni

Ultrareakcyjny bieżnik prezentowanej po praz pierwszy w Poznaniu Michelin Pilot Sport 4 powstał na bazie opony Michelin Pilot Sport EV stworzonej na Mistrzostwa Formuły E, gdzie startują całkowicie elektryczne bolidy. Opona błyskawicznie reaguje na zmianę kierunku jazdy i dostosowuje się do nawierzchni.

Jest to zasługa nowej technologii Michelin Dynamic Response, czyli opasania wykonanego z hybrydowego połączenia aramidowych i nylonowych wzmocnień tekstylnych, które umożliwia precyzyjne przenoszenie reakcji kierowcy na drogę. Wysokiej gęstości włókna są pięciokrotnie bardziej odporne na naprężenia niż stal, a jednocześnie ekstremalnie lekkie. Są one w stanie sprostać działaniu siły odśrodkowej przy wysokich prędkościach, zapewniając utrzymanie optymalnej powierzchni styku opony z nawierzchnią, dzięki czemu bieżnik nieustannie dostosowuje się do drogi.

Michelin Pilot Sport 4 jest przeznaczona zarówno do samochodów sportowych, jak i popularnych aut osobowych. Podczas jej projektowania inżynierowie Michelin wykorzystali doświadczenia zdobyte podczas tworzenia opon sportowych, a także blisko współpracowali z konstruktorami marek BMW, Mercedes, Audi i Porsche. Michelin Pilot Sport 4 została stworzona, aby wykorzystać pełną moc modeli sportowych i ich osiągnięć.

Inną cechą opony Michelin Pilot Sport 4 jest jej wygląd będący zasługą nowatorskiej technologii grawerowania form o nazwie Velvet. Laserowe grawerowanie wzorów na powierzchni boków form znaczne zwiększa kontrast logo Michelin i nazwy gamy.

Pierwsza opona letnia z homologacją zimową

Michelin zaprezentował na poznańskim Motor Show także pierwszą oponę letnią posiadająca jednocześnie homologację zimową Michelin  CrossClimate. Jest to nowa kategoria opon łącząca technologie ogumienia zimowego oraz letniego, co do tej pory uważano za niemożliwe. Michelin CrossClimate jest odpowiedzią na ocieplający się klimat w Europie.

W przeciwieństwie do opon całorocznych, których osiągi latem oraz zimą są wynikiem technicznego kompromisu, MICHELIN CrossClimate w teście przyczepności na mokrej nawierzchni uzyskała najwyższą klasę „A” zarówno wg kryteriów oceny opon letnich, jak i zimowych. Opona została poddana testom i ocenom przez niezależne organizacje TÜV SÜD Product Service, DEKRA Test Center uraz UTAC-CERAM Group. Potwierdziły one najwyższe osiągi – zarówno letnie, jak i zimowe – oraz przewagę nad oponami całorocznymi dostępnymi na rynku.

 

Dowiedz się więcej

Inteligentne opony na Poznań Motor Show
Inteligentne opony na Poznań Motor Show

Podczas targów Poznań Motor Show 2016 odbędzie się polska premiera opony Michelin Pilot Sport 4 z ultrareakcyjnym bieżnikiem oraz prezentacja pierwszej opony letniej z homologacją zimową Michelin CrossClimate. Michelin Pilot Sport 4 Ultrareakcyjny bieżnik Michelin Pilot Sport 4 powstał na bazie opony Michelin Pilot Sport EV – stworzonej na Mistrzostwa Formuły E, gdzie startują całkowicie […]

Producent opon kupuje centrum testów
Producent opon kupuje centrum testów

Firma Michelin kupiła centrum testów zimowych w Ivalo w Finlandii z myślą o testowaniu swoich opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Położenie obiektu w pobliżu koła podbiegunowego sprawia, że panują tam idealne warunki, szczególnie gdy w Europie brakuje śniegu. Dotychczas przez ponad 20 lat Michelin korzystał z centrum, regularnie prowadząc tam testy opon zimowych. […]

Ten producent opon zanotował 5,1 mld euro sprzedaży
Ten producent opon zanotował 5,1 mld euro sprzedaży

Grupa Michelin ogłasza sprzedaż netto w pierwszym kwartale 2016 r. w wysokości 5,1 mld euro. Odnotowany wzrost wolumenu sprzedaży na poziomie 3,7 proc. przewyższa tempo rozwoju rynku we wszystkich segmentach działalności. Większe wolumeny sprzedaży wypracowane przez poszczególne obszary produktowe wyniosły w przypadku opon do samochodów osobowych i dostawczych +4 proc., zaś opon ciężarowych +3 proc., […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!