Jak sprawdzić oryginalność filtra?

, 23 marca 2016, 13:32

Od pewnego czasu pojawiają się na rynku filtry w oryginalnych opakowaniach producentów samochodów, które jednak oryginałami nie są. Firma Mecafilter podpowiada jak sprawdzić czy nie mamy do czynienia z podróbką.

Klienci nieposiadający dodatkowych informacji nie są w stanie zidentyfikować tych podróbek, a jest to niebagatelny problem. Z jednej strony naraża na usterkę samochód z drugiej strony firma/osoba handlująca takim produktem naraża się na odpowiedzialność karną.

Problem podrabiania filtrów dotyczy m.in. marki Mecafilter, jako że filtry tej marki dostarczane są dla wielu producentów samochodów. Dlatego też w oryginalnym opakowaniu producenta samochodu powinien się znajdować oryginalny filtr Mecafilter – taki filtr ma podwójne oznaczenie, np. Peugeot i Mecafilter.

Aby szybko i skutecznie upewnić się, że w pudełku jest oryginalny produkt Mecafilter, należy sprawdzić:

1. rodzaj znakowania na filtrze: filtry oryginalne posiadają logotyp nadrukowany, natomiast podróbki – wypalany (patrz poniższe zdjęcia),
2. kompletność produktu w opakowaniu: w ramach danego numeru katalogowego – w przypadku nieoryginalnego produktu brakuje podgrzewacza filtra, który jest nieodłącznym elementem oryginalnego filtra Mecafilter


Produkt nieoryginalny                                                                                                               Produkt oryginalny


Rozprowadzanie produktów nieoryginalnych jest niezgodne z prawem. Obecnie prowadzonych jest już kilka postępowań karnych w tej sprawie i zapewne podmioty zaangażowane w ten proceder poniosą konsekwencje. Jeżeli firma nieświadomie zakupiła nieoryginalne filtry, radzimy jak najszybciej zgłosić ten fakt na policję ze wskazaniem źródła ich pochodzenia, by w ten sposób uniknąć konsekwencji prawnych.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 31 marca 2016, 23:04 0 0

jak obniżycie ceny nie będzie odróbki , to tak samo jak z papierosami

Odpowiedz