Goodyear po raz kolejny wspiera RMF 4RACING Team

, 17 marca 2016, 16:33

RMF 4RACING Team oraz Goodyear przedłużyły umowę o współpracy. W ramach zawartego porozumienia firma pozostaje partnerem zespołu rajdowego i dostarczy na cały sezon opony Goodyear Wrangler MT/R do terenówek wykorzystywanych przez team.

Wicemistrz Polski w klasyfikacji zespołów jeszcze przed rozpoczęciem sezonu zaskoczył zmianami w składzie. Aleksandrę Kujawę na fotelu pilota zastąpił Tomasz Dołhan, który będzie nawigował Krzysztofa Bieguna. Oprócz wspomnianego nowego duetu o Mistrzostwo Polski w RMPST powalczą jeszcze Rafał Płuciennik z Aleksandrem FAZIM Szandrowskim. Zmiany w składach nie przeszkodzą jednak RMF4RT w walce o kolejne tytuły.

Mimo zimowej przerwy zespół nie próżnował i bardzo intensywnie przygotowywał się do zmagań w nowym sezonie, który rozpoczyna się już 1 kwietnia. „Baja Drawsko rusza już niebawem, a ja wyjątkowo czuję spokój. Cieszę się, że w końcu wracamy na rajdowe trasy. Rok temu z Fazim zajęliśmy w Drawsku bardzo dobrą pozycję. Powtórzyć ten wynik będzie jednak ciężko, bo konkurencja jest bardzo mocna, ale damy z siebie wszystko. Jako RMF 4RACING Team z roku na rok jesteśmy coraz dojrzalsi rajdowo. Mocną stroną zawsze byli nasi ludzie, którzy pracują na końcowy wynik zespołu. Liczę więc na interesującą rywalizację” – powiedział Rafał Płuciennik, pilot i szef zespołu.

W realizacji ambitnych planów zespołu pomogą opony Goodyear Wrangler MT/R, stworzone do rajdów terenowych. Dzięki zaawansowanej mieszance krzemionkowej oraz wzmocnionej konstrukcji są one bardzo mocne i odporne na uszkodzenia mechaniczne, które mogą być spowodowane przez ostre kamienie lub inne przedmioty zalegające na trasach zawodów. Ponadto innowacyjna rzeźba bieżnika zapewnia świetną trakcję na drogach błotnych, szutrowych i na piachu.

„Od kilku lat współpracujemy z Goodyearem i z roku na rok nasz związek rozwija się wzorowo. Opony Wrangler MT/R pozwalają nam na jeszcze agresywniejsze pokonywanie odcinków specjalnych. Sprawdzają się one zarówno na nawierzchniach szutrowych, jak i odcinkach piaszczystych. Jesteśmy z nich bardzo zadowoleni, bo dają nam dużą przewagę. Widać to dobrze po wynikach, jakie osiągamy. Co ciekawe, przez cały sezon nie zniszczyliśmy wielu kompletów opon, co potwierdza, że są one bardzo wytrzymałe i świetnie radzą sobie nawet w tak ekstremalnych warunkach, jak rajdy terenowe” – ocenił R. Płuciennik.

„Cieszymy się, że kolejny raz zespół RMF 4RACING Team zaufał naszym produktom. Mamy nadzieję, że również w tym roku nasze opony przyczynią się do sukcesów zespołu. Trzymamy kciuki i życzymy szczęśliwej jazdy!” – mówi Marcin Nowomiejski, Brand Manager Grupy Goodyear Polska.

Zespół RMF 4RACING Team powstał w 2012 roku, a już w następnym święcił pierwsze triumfy w rajdach terenowych. W 2014 roku team nawiązał współpracę z Goodyearem i był to sezon pełen sukcesów: zawodnicy zdobyli Mistrzostwo i Wicemistrzostwo w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych. Ten sam wynik powtórzyli w sezonie 2015. W tym roku będą rywalizować w następujących zawodach:

  • 1-2 kwietnia – BAJA DRAWSKO
  • 29 kwietnia -1 maja – BAJA CARPATHIA
  • 10-12 czerwca – BAJA CZARNE
  • 24-26 czerwca – WARSZAWSKIE SAFARI
  • 25-28 sierpnia  – BAJA POLAND
  • 30 września-2 października – POLSKIE SAFARI
  • 21-23 października – BAJA INTER CARS

Dowiedz się więcej

IntelliGrip opona przyszłości wg. Goodyeara
IntelliGrip opona przyszłości wg. Goodyeara

IntelliGrip może sprawić, że pojazdy autonomiczne będą bezpieczniejsze dla kierowców i pieszych. Opony takie jak Goodyear IntelliGrip będą odgrywać jedną z kluczowych ról w procesie wymiany informacji w inteligentnych samochodach. Na tegorocznych Targach Motoryzacyjnych w Genewie Goodyear przedstawił swoją wizję opon, które mogą znaleźć zastosowanie w pojazdach autonomicznych wczesnych generacji. Opona koncepcyjna Goodyear IntelliGrip została wyposażona w […]

Opona koncepcyjna dla pojazdów autonomicznych od Goodyeara
Opona koncepcyjna dla pojazdów autonomicznych od Goodyeara

Goodyear przedstawia swoją wizję opony przyszłości, która wygląda zupełnie inaczej niż to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni, ponieważ jest kulą. Goodyear zaprezentował swoją najnowszą oponę koncepcyjną, Eagle-360, na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Genewie. Sferyczna, wydrukowana w 3-D opona ukazuje wizję Goodyeara na przyszłość i przedstawia inspirujące długofalowe rozwiązania, które mogą znaleźć zastosowanie, kiedy pojazdy autonomiczne będą bardziej […]

Kampus Motoryzacyjny w Luksemburgu stworzony wraz z Goodyearem
Kampus Motoryzacyjny w Luksemburgu stworzony wraz z Goodyearem

Goodyear, wspólnie z rządem Luksemburga oraz firmą IEE, ogłosił plany stworzenia nowego Kampusu Motoryzacyjnego, dedykowanego innowacjom. Będzie to wyjątkowy ośrodek badawczo-rozwojowy, zapewniający najnowocześniejszą infrastrukturę firmom zajmującym się opracowywaniem zaawansowanych rozwiązań technologicznych dla branży motoryzacyjnej. „Powstanie Kampusu Motoryzacyjnego stworzy nowe możliwości biznesowe w ramach europejskiej branży motoryzacyjnej dla Goodyeara, firm partnerskich i Luksemburga. Jako współzałożyciel i […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!