Mały detal – duża odpowiedzialność

, 16 marca 2016, 8:40

Układ hamulcowy – najważniejszy układ bezpieczeństwa samochodu, coraz częściej współpracuje z systemami komfortu. Zestaw klocków z akcesoriami w pudełku posiada już wszelkie niezbędne dodatki, które należy wymienić podczas każdorazowej wymiany klocków.

Bardzo ważne jest, aby wszystkie komponenty układu hamulcowego współpracowały ze sobą w sposób prawidłowy i bezawaryjny. By to osiągnąć każdy z jego elementów należy wymieniać zgodnie z wymogami producenta. Takiej wymianie podlegają nie tylko klocki i tarcze, czy płyn hamulcowy, o którym często zapominamy, ale także akcesoria stosowane w konstrukcji hamulca tarczowego. W zależności od typu zacisku i klocka hamulcowego występują różnego rodzaju blaszki czy sprężynki, które odpowiedzialne są za stabilizację i prawidłową pracę klocka hamulcowego w zacisku.

Elementy te, także wpływają na komfort jazdy gdyż zapobiegają niepożądanym piskom czy drganiom klocka hamulcowego. Często mechanicy zapominają o zamówieniu tych akcesoriów, dlatego też Bosch wychodząc naprzeciw warsztatom systematycznie rozszerza swoją ofertę klocków hamulcowych z akcesoriami. Rozszerzenie zestawu kloców o takie komponenty eliminuje możliwość wystąpienia pomyłki przy ich doborze jako oddzielnego zestawu, a także gwarantuje zachowanie najwyższych standardów przy obsłudze układu hamulcowego zgodnego z procedurami narzuconymi przez producentów pojazdów.

Dodatkową zaletą wymiany dodatkowych elementów klocka hamulcowego podczas każdorazowej wymiany jest obniżenie kosztów samej obsługi, gdyż ryzyko „powrotu” pojazdu do warsztatu ze względu na niezadowolenie kierowcy zostaje znacznie obniżone i wyeliminowana zostaje powtórna konieczność demontażu oraz montażu komponentów układu hamulcowego.

Dowiedz się więcej

Jak dobrać klocki hamulcowe z akcesoriami?
Jak dobrać klocki hamulcowe z akcesoriami?

Najważniejszym układem w każdym samochodzie jest układ hamulcowy. Wpływa on na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, dlatego tak istotna jest dbałość o najdrobniejsze szczegóły podczas prac związanych z tym układem. Wszystkie podzespoły układu hamulcowego należy systematycznie kontrolować, a w razie stwierdzenia jakichkolwiek uszkodzeń niezwłocznie wymienić. Ważne, aby wymiany poszczególnych elementów a zwłaszcza takich jak klocki czy […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!