Studenci do teamu wyścigowego pilnie poszukiwani

, 11 marca 2016, 11:36

Do 10 międzynarodowych TEAMów wyścigowego pucharu Reiter Young Stars poszukiwani są studenci – dwaj zdolni mechanicy oraz marketingowiec.

Pomysłodawcą i organizatorem zawodów jest Hans Reiter, właściciel stajni GT Reiter Engineering w Kirchanschoering, w Bawarii, który w partnerstwie z KTM Sportscar GmbH oraz Stephane Ratel z SRO Motorsport Group stworzył “REITER YOUNG STARS” – zawody, których inauguracja nastąpi już za niespełna 2 miesiące. Studenci polskich uniwersytetów, fascynaci motoryzacji, którzy marzą o udziale w prawdziwych zawodach wyścigowych powinni zgłosić się do organizatorów.

Puchar wyścigowy rozgrywany jest na torach całej Europy. Opiera się na współzawodnictwie młodych, międzynarodowych teamów. Idea zrodziła się z potrzeby dużych firm motoryzacyjnych sponsorujących wyścigi samochodowe, aby wyszukiwać i „wyłapać” młode talenty – kierowców, mechaników oraz marketingowców, zdolnych za kilka lat osiągać sukcesy w profesjonalnym motosporcie.

W tym międzynarodowym pucharze wyścigowym zwycięża team, a nie zawodnicy, nawet ci najszybsi na mecie. Na sukces pracuje cały zespół: kierowcy, mechanicy, ale również marketingowiec, który prezentuje team, pozyskuje fanów i komunikuje się z mediami. Każdy członek zespołu jest ważny. Kierowcy to chłopak lub dziewczyna, podczas zawodów jadą samochodem teamu na zmianę. Co ważne wszyscy uczestnicy, również Polacy, trafiający do międzynarodowych teamów, są rozlosowywani, a więc najprawdopodobniej nie będą ze sobą współpracować.

– „Marzenia się spełniają, trzeba tylko dać im szansę." – zachęca Maciek Dreszer – młody kierowca wyścigowy z Tarnowa, który od kilku lat robi furorę na międzynarodowych torach wyścigowych. Ma m.in. tytuł mistrza w europejskiej edycji pucharu BMW M235i  i jest najmłodszym w historii motorsportu zwycięzcą na najniebezpieczniejszym torze świata – Zielonym Piekle – Nurburgringu.

– „Przede wszystkim chodzi o stworzenie warunków do stałego rozwoju dla kierowców oraz umożliwienie dostępu naszym partnerom do najzdolniejszych inżynierów motoryzacyjnych." – wyjaśnia Hans Reiter – pomysłodawca zawodów. – „Młodzi kierowcy oraz inżynierowie powinni mieć pełen dostęp do zawodów prestiżowej serii GT i mieć większe możliwości udziału w nich niż tylko sprawdzanie ciśnienia opon." – dodaje.

Samochód to wyścigowy bolid KTM X-BOW GT4. Samochód powstał na bazie podzespołów  znanego austriackiego producenta KTM, ma silnik Audi i technologie używane w takich samochodach jak np. Lamborghini. Do potrzeb zawodów zbudowanych zostało tylko 10 takich samochodów, każdy z karbonową ramą nadwozia wykonaną w technologii „Monocoque”, wadze poniżej 1000 kg I mocy 360 KM.

Rekrutacja

Maciek Dreszer przy KTM X-BOW GT4
Maciek Dreszer przy KTM X-BOW GT4
 

Rekrutację wśród studentów polskich uczelni na prośbę organizatora wyścigów przeprowadza Maciek Dreszer, który jak na razie jest jedynym polskim kierowcą biorącym udział w tym pucharze wyścigowym.

Rekrutacja skierowana jest do studentów lub zespołów uczelnianych wszystkich uniwersytetów i uczelni technicznych w Polsce. Każdy ma szansę. Udział w projekcie nie jest płatny. Organizatorzy zapewniają pokrycie wszystkich kosztów udziału, przejazdów na zawody, zakwaterowania, wyżywienia etc.

Zgłoszenia kandydatów na team@maciejdreszer.com do 25 marca br, do północy. 28 marca zostaną ogłoszone wyniki, a wybrani kandydaci zostaną zaproszeni do udziału w testach praktycznych na torze wyścigowym, gdzie Maciek Dreszer wraz z zawodowym business coachem oraz swoją ekipą mechaników przeprowadzi drugi etap rekrutacji kandydatów. Sprawdzana będzie motoryka, myślenie, praca zespołowa i odporność na stres. Na tę rekrutację zostaną zaproszone również media. Po tym etapie zostaną wyłonione rekomendowane uczelniane teamy, z których organizator pucharu wybierze uczelnię do współpracy. Zwycięzcy pojadą na start projektu, oficjalne spotkanie teamów z całego świata oraz wielkie losowanie w Salzburgu. Następnym krokiem będzie już wyjazd na wyścigi, pierwsze na legendarnym torze Monza. Sezon wyścigowy to cykl 5 zawodów, rozgrywanych w Europie od kwietnia do października 2016r.

Dowiedz się więcej

Start AGH Racing w zawodach Formuły Student na Węgrzech
Start AGH Racing w zawodach Formuły Student na Węgrzech

Team AGH Racing, liczący 25 osób i wspierany przez Valeo, przygotowuje swoją „Bestię”do rywalizacji na torze w węgierskim Gyor. Węgierska runda Formuły Student zostanie rozegrana w dniach 20-23 sierpnia 2015. Trzy wyścigi na przestrzeni miesiąca (kolejne w Hiszpanii i we Włoszech) to zwieńczenie całorocznych przygotowań. Na węgierskim torze w Gyor zespół AGH Racing będzie gościł […]

Castrol partnerem technicznym PRz Racing Team
Castrol partnerem technicznym PRz Racing Team

PRz Racing Team – grupa młodych konstruktorów z Politechniki Rzeszowskiej, o których nie raz pisaliśmy na łamach naszego portalu, znalazła poważnego partnera technicznego. Przyszłych inżynierów startujących w najtrudniejszych na świecie zawodach inżynierskich dla studentów – Formula Student – wesprze Castrol. Rzeszowski team wyścigowy to grupa studentów kierunków technicznych, których połączyła wspólna pasja do motoryzacji oraz […]

Debiut PRz Racing Team w zawodach Formuły Student
Debiut PRz Racing Team w zawodach Formuły Student

Zespół PRz Racing Team z Politechniki Rzeszowskiej dołączył do elitarnego grona uczestników Formuły Student, debiutując na zawodach na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii. – „Start w Grand Prix Formula Student to dla całego zespołu ogromne osiągnięcie. Dzięki zespołowej pracy, stworzyliśmy konkurencyjny prototyp, który jest znakomitą bazą do dalszych badań i rozwoju." – mówi mgr inż. […]

Komentarze

Brak komentarzy!