Rusza konkurs – Zaprojektuj fotel przyszłości

, 8 marca 2016, 14:50

Młodzi studenci wyższych szkół technicznych mają okazję zmierzyć się z zadaniem, przed którym stają inżynierowie Kongsberg Automotive – zaprojektowaniem najlepszego projektu fotela przyszłości. Najlepsi mogą liczyć na płatne staże, nagrody pieniężne oraz wyjazd do zagranicznej siedziby Kongsberg Automotive.

Konkurs „Innovate with Kongsberg Automotive Pruszków. Choose your automotive career path”, skierowany jest do studentów szkół wyższych o profilu technicznym, z całej Polski. Przed młodymi przyszłymi inżynierami wielkie wyzwanie – przygotowanie projektu technicznego fotela przyszłości.
– Musi być to rozwiązanie możliwe do wykorzystania w siedzeniu samochodowym, w zakresie systemów komfortu, takich jak: ogrzewanie, wentylacja, systemy masażu, systemy podparcia lędźwiowego oraz bocznego, podparcia pleców, zagłówka, ustawienia optymalnej postawy podczas jazdy – tłumaczy Grzegorz Kasperczyk, Innovation and New Technology Leader Kongsberg Automotive Pruszków. Wysoko oceniane będą też prace zakończone prototypem przedstawionego rozwiązania. – O czym warto pamiętać? Cenimy lekkość i spójność konstrukcji fotela, wygodę, elastyczność oraz łatwość adaptacji systemów komfortu. Stawiamy na pomysłowość – dodaje.

Zgłoszenia konkursowe powinny przedstawiać innowacyjne rozwiązania dotyczące fotela samochodowego, ze względów technicznych możliwe do wdrożenia w produkcję, z uwzględnieniem, że koszty wykonania przewidzianych w projekcie rozwiązań technicznych lub zastosowanych materiałów nie mogą być niewspółmiernie wysokie do funkcji użytkowej fotela.
– Kongsberg Automotive stale wykorzystuje najnowsze technologie, które przyczyniają się do rozwoju firmy i współpracuje z ekspertami branży. Wierzymy w pomysłowość polskich studentów. Nasza firma pragnie docenić tych, którzy na tle środowiska akademickiego wyróżniają się kreatywnością. Chcielibyśmy dotrzeć do studentów, którzy posiadają nie tylko oryginalne pomysły, ale także odpowiednią wiedzę do ich realizacji – mówi Krzysztof Hauk, General Manager Kongsberg Automotive w Pruszkowie.

Prace konkursowe można nadsyłać do 15 maja 2016 r. Laureaci konkursu zostaną wyłonieni przez Kapitułę Konkursową (kadra zarządzająca firmy Kongsberg Automotive Pruszków) oraz Jury Honorowe, w skład którego wchodzą przedstawiciele polskich wyższych uczelni technicznych. Kryterium wyboru laureatów stanowią m.in. ocena jakości projektu, odwołanie do tematyki konkursu, pomysłowość i innowacyjność.

Zwycięzców poznamy już w czerwcu, a przewidziano dla nich następujące nagrody:

  • I miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 5 000 PLN oraz roczny staż w Kongsberg Automotive Pruszków i wizyta w jednym z zagranicznych plantów Kongsberg Automotive;
  • II miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 4 000 PLN oraz roczny staż w Kongsberg Automotive Pruszków;
  • III miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 2 000 PLN oraz trzymiesięczne praktyki w Kongsberg Automotive Pruszków.
     

Najlepsi dołączą do zespołu zakładu w Pruszkowie i podpiszą umowę o pracę, na pełny etat. Więcej informacji o konkursie oraz regulamin dostępne są na stronie www.kainnovate.pl.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!