Futurystyczne opony w niesamowitym koncepcyjnym samochodzie Opel GT Concept

, 8 marca 2016, 12:47

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, firma Hankook zaprezentuje m.in. futurystyczne opony koncepcyjne nawiązujące wzornictwem do wrotek.

Producent stworzył ogumienie w kolorze czerwonym i czarnym specjalnie na potrzeby fascynującego samochodu Opel GT Concept. Pomimo że jest to dopiero prototyp, już teraz opony te pozwalają rozwijać trzycyfrowe prędkości. Opony firmy Hankook w kolorze czerwonym zamontowane na osi przedniej podkreślają futurystyczne wzornictwo tego sportowego samochodu.

Opony w dalszym ciągu mają status prototypu i odznaczają się futurystycznym wzornictwem przypominającym wrotki. Pomimo tego, specjalne ogumienie w jednolitym czerwonym kolorze zamontowane na przedniej osi i czarnym na osi tylnej, już teraz pozwala osiągać prędkości nawet do 100 km/h. Bieżnik i ściany boczne nawiązują do lekkich krzywizn i nowoczesnego nadwozia samochodu Opel GT Concept.

Odzwierciedlają one jego dynamiczny charakter. Wyszukany mechanizm otwierania drzwi, umożliwia podgląd charakterystycznych opon i ich specjalnie przygotowanego bieżnika z logiem GT.

Opracowując ogumienie koncepcyjne, inżynierowie z firmy Hankook zmierzyli się z kilkoma wyzwaniami. Po pierwsze, musieli stworzyć specjalny wzór bieżnika i ścian bocznych i jednocześnie przygotować próbki kolorystyczne gumy według specyfikacji marki Opel. Czerwone opony zamontowane na osi przedniej nawiązują do wyglądu motocykla Motoclub 500 marki Opel, który zadebiutował na rynku w 1928 r. Stanowią one kluczowy element wizualny i dają początek wyraźnie czerwonemu, charakterystycznemu obrysowi, który podkreśla sylwetkę samochodu GT Concept. Uzyskanie wyróżniającej się kolorystyki było możliwe dzięki zastosowaniu specjalnej mieszanki bieżnika i ścian bocznych podczas produkcji. Zawiera ona wypełnienie bazujące na kolorze białym, a nie, jak to zwykle bywa, czarnym.

Pod względem wzoru i struktury ogumienie koncepcyjne przypomina standardowe opony. Pomimo różnic kolorystycznych mają one taką samą konstrukcję. Jeżeli natomiast chodzi o ich wielkość, odpowiadają one mniej więcej typowemu rozmiarowi 225/40R18.

Wspomniane procesy przypominają kroki podejmowane podczas produkcji standardowych opon, korzystając z metody szybkiego tworzenia prototypów i formy z odpowiednimi wkładkami do obręczy w kolorze czerwonym i czarnym. Składają się one z tych samych materiałów, co mieszanka bieżnika. Klaus Krause wiceprezes firmy Hankook i dyrektor Europejskiego Centrum Technicznego w Hanowerze (Niemcy), które odegrało kluczową rolę w przekształceniu specyfikacji w realne opony, potwierdził, że różnobarwne opony nie muszą być tylko ciekawostką rodem z samochodów prezentowanych podczas wystaw. „Aspekty wizualne jak najbardziej przemawiają za stosowaniem opon w różnych kolorach. Dałyby kierowcom jeszcze większą możliwość dostosowania pojazdów do swoich potrzeb. Natomiast zachwycający Opel GT Concept z pewnością da im wgląd w przyszłość”. Klaus Krause przyznaje jednak: „Pod względem technicznym nadanie koloru innym elementom opon niż ściany boczne spowodowałoby znaczący wzrost kosztów produkcji”.

Dowiedz się więcej

Hankook z nowoczesną stroną internetową
Hankook z nowoczesną stroną internetową

Firma Hankook, producent opon klasy premium, uruchomiła w styczniu całkowicie przeprojektowaną stronę internetową przedsiębiorstwa, stworzoną z myślą o dwunastu krajach europejskich. Poza odświeżeniem wyglądu i działania wprowadzono nowe funkcje. Odwiedzający otrzymali przyjazny interfejs, usprawnioną wyszukiwarkę dealerów i produktów oraz szczegółowe informacje na temat firmy i opon. Firma Hankook uruchomiła nową, firmową stronę internetową dla dwunastu […]

Ten producent opon idzie jak burza
Ten producent opon idzie jak burza

Hankook Tire odnotowuje wzrost sprzedaży o 6,4% w segmencie Ultra High Performance (UHP) w czwartym kwartale 2015 r. Firma Hankook Tire ogłosiła dzisiaj wyniki finansowe za czwarty kwartał 2015 roku. Spółka odnotowała globalne, skonsolidowane kwartalne przychody ze sprzedaży w wysokości 1,61 biliona KRW (1273,1 miliona EUR) oraz zysk operacyjny wynoszący 238,3 miliarda KRW (187,9 miliona […]

Firma Hankook ma nowego prezesa na nasz region
Firma Hankook ma nowego prezesa na nasz region

Inho Choi został mianowany wiceprezesem firmy Hankook Tyre na obszar Europy Północnej i Środkowej oraz krajów WNP. Nowy wiceprezes będzie pracował w siedzibie spółki zależnej Hankook w Warszawie. Wniesie on do przedsiębiorstwa obszerną wiedzę z zakresu sprzedaży i marketingu. Wcześniej Inho Choi sprawował funkcję dyrektora zarządzającego w Hankook Tyre Mexico. Firma Hankook, producent opon, ogłosiła że Inho Choi został mianowany na stanowisko wiceprezesa ds. Europy Północnej […]

Wiemy, jakie opony będą montowane seryjnie w limuzynie BMW
Wiemy, jakie opony będą montowane seryjnie w limuzynie BMW

Najnowsze modele luksusowych limuzyn monachijskiego producenta będą zjeżdżać z linii montażowej m.in. na ogumieniu firmy Hankook. Wysokiej klasy sztandarowe opony Ventus S1 evo2 typu runflat marki Hankook będą montowane w specjalnej wersji 245/50 R 18 Y *RSC (ang. Runflat Safety Component) w połączeniu z oponami w rozmiarze 245/45 R19 Y*RSC dla przedniej osi i 275/40 […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!