Wyjątkowa opona do SUV-ów

, 1 marca 2016, 9:59

YOKOHAMA, producent opon, wprowadza na polski rynek nową oponę letnią GEOLANDAR H/T G056, przeznaczoną do pojazdów typu SUV i 4×4. Model zwiększa stabilność i bezpieczeństwo jazdy na drogach asfaltowych i w terenie, a także przyczynia się do mniejszego zużycia paliwa. Opona w nadchodzącym sezonie będzie dostępna w 12 rozmiarach – od 15 do 20 cali.

Nowa opona do pojazdów użytkowych YOKOHAMA GEOLANDAR H/T G056 jest następcą popularnego modelu GEOLANDAR H/T-S G051. Opona została wyprodukowana z wykorzystaniem elementów innowacyjnej technologii BluEarth, opracowanej przez japońską markę. Charakteryzuje ją dobra przyczepność na różnych rodzajach nawierzchni, a także stabilność i precyzja prowadzenia w warunkach szybkiej jazdy. W porównaniu do poprzedniego modelu, opona charakteryzuje się lepszymi osiągami na suchej (+3%) i mokrej nawierzchni (+13%), znacznie większą trwałością i przebiegiem (+21%) oraz zdecydowanie niższym poziomem hałasu (-13%).


Bardzo dobrą przyczepność zapewnia mieszanka gumy − łącząca dwa rodzaje polimerów, drobną krzemionkę oraz olejek pomarańczowy − zwiększająca elastyczność i powierzchnię styku opony z nawierzchnią. Jednocześnie dzięki właściwościom polimeru opona uzyskuje niskie opory toczenia, przekładające się na oszczędność paliwa. W konstrukcji bieżnika zastosowano rozwiązania chroniące przed aquaplaningiem, takie jak solidne bloki barkowe z licznymi rowkami obwodowymi i cztery rowki główne o zygzakowatej formie, odpowiedzialne za dobry drenaż. Opona GEOLANDAR H/T G056 umożliwia bezpieczną i stabilną jazdę przy dużych prędkościach.


Nowy model jest wytrzymały, odporny na zużycie i uszkodzenia. Konstrukcja bieżnika z układem lameli w formie 3D, dodatkowe boczne wzmocnienia oraz dodatkowa nylonowa warstwa wzmacniająca zapewniają trwałość i długą eksploatację. Opona jest wyjątkowo cicha. Pięciostopniowy bieżnik ogranicza hałas zewnętrzny generowany podczas jazdy, zwiększając komfort kierowcy i pasażerów.

Dowiedz się więcej

Sportowe technologie oponiarskie w Tokio
Sportowe technologie oponiarskie w Tokio

Yokohama zaprezentowała swoje najnowsze osiągnięcia na wystawie Tokyo Auto Salon 2016. Zainteresowaniem cieszyły się opony sportowej serii ADVAN, dedykowanej samochodom o wysokich osiągach, a także felgi aluminiowe stosowane w wyścigach. Yokohama zaprezentowała w Tokio najnowsze technologie i rozwiązania stosowane w oponach z serii ADVAN, dedykowane pojazdom wyścigowym. Opony tej serii są podstawowym wyposażeniem pojazdów wyścigowych […]

Nowa opona YOKOHAMA – gratka dla fanów Chelsea
Nowa opona YOKOHAMA – gratka dla fanów Chelsea

YOKOHAMA japoński producent opon premium, zapowiedział wprowadzenie unikalnej wersji letniego ogumienia dla samochodów osobowych. Model BluEarth-A AE-50 CHELSEA FC EDITION z wytłoczonym na boku logo klubu piłkarskiego Chelsea, upamiętnia zawarcie umowy sponsorskiej, między firmą a mistrzami Barclays Premier League. Pamiątkowa opona CHELSEA FC EDITION została opracowana na bazie letniej opony premium BluEarth-A AE-50, przeznaczonej do […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!