Pięć nowych alternatorów DENSO

, 25 lutego 2016, 12:57

DENSO rozszerzyło program rozruszników i alternatorów przeznaczony dla klientów rynku wtórnego o pięć nowych alternatorów.

Najnowsze rozszerzenie programu umacnia pozycję DENSO jako jednego z wiodących dostawców zaawansowanych technologicznie rozruszników i alternatorów na rynku wtórnym – program pokrywa obecnie 23% europejskiego  parku pojazdów.

Pięć nowych alternatorów znajdzie zastosowanie w pojazdach z małymi, 3-cylindrowymi (1,0L) oraz 4-cylindrowymi  (1,2L; 2,2L) silnikami benzynowymi datowanymi od wczesnych lat 90. Wśród ponad 500 nowych zastosowań znajdują się m.in. Opel / Vauxhall Agila, Astra, Corsa, Meriva i Zafira.

Program rozruszników i alternatorów DENSO obejmuje obecnie 221 numerów katalogowych alternatorów (1.236 unikalnych referencji OE, 2.413 unikalnych zastosowań) oraz 74 numery katalogowe rozruszników (383 unikalne referencje OE, 1.240 unikalnych zastosowań).

W przeciwieństwie do produktów wielu innych marek, rozruszniki i alternatory DENSO przeznaczone na rynek wtórny spełniają standardy jakości części oryginalnych (OE). Każdy rozrusznik i alternator składa się z całkowicie nowych elementów, bez modułów regenerowanych. Wszystkie urządzenia podlegają surowym procedurom produkcyjnym i testowym, by spełniały najwyższe wymagania w zakresie dopasowania i osiągów.

Nowe zastosowania
Nowe alternatory DENSO mają zastosowanie m.in. w poniższych modelach samochodów marki Opel/Vauxhall: 

 • Agila I (A) (00-08),
 • Astra III (F) (91-01), Astra F Classic (98-05), Astra IV (G) (98-06), Astra V (H) (04-10),
 • Calibra (90-97),
 • Cavalier III (88-95),
 • Combo I (B) (94-01), Combo II (C) (01-12),
 • Corsa I (B) (93-00), Corsa II C (00-09), Corsa III D (06-),
 • Frontera I (A) (91-98), Frontera II (B) (98-04),
 • Meriva I (A) (03-10),
 • Omega (B) (94-03),
 • Signum (02-08),
 • Tigra (94-00), Tigra TwinTop (04-09),
 • Vectra A (88-95), Vectra B (95-03), Vectra II (C) (00-08),
 • Zafira I (A) (98-05), Zafira II (B) (05-).

Dowiedz się więcej
Więcej informacji na temat programu rozruszników i alternatorów DENSO można znaleźć na stronie internetowej DENSO www.denso-am.pl oraz w katalogu TecDoc.

Dowiedz się więcej

Określ przyczynę usterki sondy lambda – prosty poradnik
Określ przyczynę usterki sondy lambda – prosty poradnik

Aby ocenić, czy sonda lambda pracuje prawidłowo, należy przeprowadzić pełną kontrolę wizualną oraz testy działania. Eksperci DENSO radzą, w jaki sposób na podstawie wyglądu sondy można ocenić przyczynę jej usterki. Przystępując do analizy, należy w pierwszej kolejności sprawdzić wtyczkę i przewód w celu upewnienia się, że nie są one uszkodzone. Jakiekolwiek uszkodzenia mają negatywny wpływ […]

Nowe referencje w dziale Termika DENSO
Nowe referencje w dziale Termika DENSO

Program części DENSO do układów termicznych został poszerzony o 84 nowe referencje. Jest to 39 skraplaczy, 3 dmuchawy kabinowe, 10 wentylatorów chłodnic, 13 intercoolerów i 19 chłodnic. Nowe numery katalogowe są już dostępne dla klientów rynku wtórnego. Nowe referencje mają szeroki zakres zastosowań, m.in. w pojazdach marek Audi, Chevrolet, Fiat, Ford, Opel, Peugeot, Renault i […]

Skraplacze z technologią sub-cooling
Skraplacze z technologią sub-cooling

Nowe skraplacze DENSO z technologią dochładzania (sub-cooling) charakteryzują się bardziej zwartą konstrukcją i zapewniają mniejsze zużycie paliwa. DENSO rozszerzyło program części do układów klimatyzacji o 32 nowe skraplacze jakości OEM. Każda z nowych części posiada zintegrowany osuszacz i korzysta z unikalnej technologii dochładzania (sub-cooling). Nowe skraplacze mają szeroką gamę zastosowań i zapewniają wzrost wydajności nawet […]

Nowy system EPS DENSO do autonomicznej jazdy
Nowy system EPS DENSO do autonomicznej jazdy

Wprowadzenie pierwszej generacji w pełni autonomicznych pojazdów to już niedaleka przyszłość. Firma DENSO zaprojektowała na nowo swój system EPS. Nowoczesne pojazdy coraz częściej są wyposażone w podstawowe funkcje jazdy autonomicznej, takie jak np. czujniki parkowania. System EPS (elektryczne wspomaganie kierownicy, ang. Electric Power Steering) to standard bezpieczeństwa torujący drogę w kierunku jazdy autonomicznej. Nowy system […]

Komentarze

Brak komentarzy!