Jesteś uczniem samochodówki? Sprawdź się w turnieju wiedzy.

, 22 stycznia 2016, 11:00

Uczniowie szkół o profilu samochodowym zmierzą się w Ogólnopolskim Turniej Wiedzy Samochodowej. Co przygotowali organizatorzy 22. edycji tego konkursu?

Łączna pula nagród to ponad 100 tysięcy złotych. Zwycięzca Turnieju otrzyma roczne stypendium, ufundowane przez Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej. Do najlepszych szkół i uczniów trafią ponadto tak wartościowe trofea jak montażownica, wyważarka, dźwignik kanałowy, prostowarka do felg, wyposażenie szkoleniowe i wiele więcej. Patronem i "twarzą" Turnieju ponownie został znany z TVN Turbo Kuba Bielak. Prezenter jest również współzałożycielem i zarządzającym Akademią Bezpiecznej Jazdy w Warszawie. Vouchery na kurs doskonalenia jazdy w tym ośrodku będą jedną z nagród w Turnieju.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zarejestrować się na stronie www.otws.pl lub zalogować za pomocą już posiadanych loginów i haseł, jeśli konto zostało założone przy okazji poprzednich edycji turnieju. Internetowa rejestracja uczestników potrwa od 1 do 15 marca br.

Jak co roku, turniej będzie przebiegał w trzech etapach. Etap pierwszy to wewnątrzszkolna rywalizacja, w której każda placówka wyłoni po maksymalnie trzech uczniów (trzech uczniów technikum i trzech szkoły zasadniczej), którzy reprezentować ją będą w etapie drugim. Etapy II i III odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, przy czym do trzeciego (zadania praktyczne) zakwalifikowują się uczniowie z największą liczbą punktów uzyskanych w teście pisemnym (etap II).

Kandydat na zwycięzcę powinien umieć posługiwać się nowoczesnymi urządzeniami diagnostyczno-kontrolnymi stosowanymi w motoryzacji, jak również znać budowę i zasadę działania poszczególnych podzespołów pojazdu. Niezbędna jest także umiejętność korzystania z narzędzi pomiarowych. Dotychczasowi uczestnicy radzą również, aby starać się nadążać za zmianami w technice motoryzacyjnej.

W ubiegłorocznej edycji Turnieju udział wzięło blisko 300 uczniów z 58 szkół zawodowych i technicznych z całej Polski. Miejsce pierwsze w kategorii szkół technicznych zajął Robert Klawikowski z Zespołu Szkół Samochodowych w Gdańsku. Z gdańskiej „Samochodówki” pochodzi również Paweł Dończyk, który okazał się najlepszy pośród uczniów szkół zasadniczych.

Dowiedz się więcej

Targi Techniki Motoryzacyjnej TTM 2014 – podsumowanie
Targi Techniki Motoryzacyjnej TTM 2014 – podsumowanie

Targi Techniki Motoryzacyjnej TTM zaprezentowały kilkaset nowości, przedstawionych przez 296 wystawców z 14 krajów z całego świata. Aż pięć pawilonów oraz ekspozycję zewnętrzną, w ciągu czterech targowych dni odwiedziło 14 701 zwiedzających. Nowe propozycje, których głównym celem było zachęcenie jak największej ilości profesjonalistów do zapoznania się z ofertą wystawców, spotkały się z bardzo przychylnym odbiorem. […]

Weź udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Lakierników
Weź udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Lakierników

Rozpoczęła się rejestracja kandydatów do 2. edycji Mistrzostw Lakierników. Najlepsze zespoły z całej Polski, wyłonione po internetowych testach wiedzy lakierniczej staną do rywalizacji w finale, który odbędzie się podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej Motor Show 2016 w Poznaniu. – „Mistrzostwa Młodych Lakierników to okazja do promowania najlepszych uczniów, nauczycieli zawodu i szkół. Możliwość aktywnego poszerzania wiedzy […]

Wybierz się na Targi Techniki Motoryzacyjnej
Wybierz się na Targi Techniki Motoryzacyjnej

Na przełomie marca i kwietnia odbędzie się cykliczna impreza targowa dla profesjonalistów z branży warsztatowej. Czym tym razem zaskoczą nas poznańskie Targi Techniki Motoryzacyjnej? Impreza powraca po dwóch latach (cykl ustalony przez organizatorów). Odbędzie się tradycyjnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Potrwa cztery dni – od 31 marca do 3 kwietnia. Hale targowe będą czekały […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

żenada, 14 lutego 2016, 19:36 0 0

ciekawe czy znowu gdańsk będzie oszukiwał tak jak rok temu, żenada co oni ze sobą robią... sami uczniowie mówili o zadaniach finałowych przed finałem, ciekawe skąd wiedzieli? i śmieszne wygrane o 0,01 punkta...

Odpowiedz