Świece NGK do Mercedesa

, 12 stycznia 2016, 10:46

Świece żarowe NGK z wyposażenia oryginalnego Mercedesa po raz pierwszy dostępne na rynku wtórnym.

Firma NGK Spark Plug, wiodący światowy Producent świec żarowych wprowadził na europejski rynek wtórny dodatkową, dotąd występującą jedynie na rynku wyposażenia oryginalnego, świecę żarową NHTC: CZ551. Powstała ona specjalnie dla koncernu Daimler AG i była dotąd stosowana na pierwszym montażu wielu modeli Mercedesa. Dzięki świecom typu NHTC firma NGK Spark Plug stała się wyłącznym dostawcą świec żarowych do samochodów Mercedes-Benz. Producent ten zobowiązał się do wyłącznego stosowania świec żarowych NGK w już produkowanych, jak również nowo konstruowanych silnikach Diesla do 2019 r.

W ramach tej współpracy firma NGK zaprojektowała i wyprodukowała świecę NHTC, którą teraz udostępniła na rynek wtórny. Świeca ta posiada szczególne właściwości żarzące: ceramiczny element żarzący pozwala jej na osiągnięcie temperatury pracy wynoszącej ok. 1000 °C w czasie krótszym niż 2 sek. Ponadto posiada ona zdolność dogrzewania w stałej temperaturze 1350°C przez wiele minut. W ten sposób świeca NHTC znacznie przyczynia się również do redukcji szkodliwych spalin i emisji cząsteczek węgla.

Świeca żarowa CZ551 (Mercedes Part No. A0011597301, NGK Stock No. 91584) ma wysoki potencjał na rynku wtórnym: jest bowiem referencją z wyposażenia oryginalnego 4-cylindorwego silnika OM651, czyli podstawowego silnika Mercedesa, od 2010 roku montowanego w ponad 60 wersjach silnikowych aut tego producenta o mocy od 100 do 198 kW, w takich modelach jak: klasa A, B, C i S, jak również klasa CLA, CLS, GLA i GLK. Z powyższych względów świeca CZ551 została dodana do asortymentu szybkorotujących świec żarowych D-Power jako numer 85.

Wszystkie zastosowania świec żarowych NGK można znaleźć w informacjach serwisowych NGK, które powinny być dostępne u dystrybutorów. 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Mietek, 28 stycznia 2016, 7:38 0 0

Czadowo

Odpowiedz