Nowe rozmiary opon Dunlop Geomax

, 12 stycznia 2016, 9:57

W styczniu swoją premierę mają nowe rozmiary opon motocyklowych przeznaczonych do jazdy terenowej, Dunlop Geomax – o średnicy 18 cali na tylne koło.

– „Otrzymywaliśmy sygnały o dużym zainteresowaniu ze strony entuzjastów jazdy terenowej, którzy życzyliby sobie tych samych, zwycięskich osiągów klasy MXGP na oponach średnicy 18 cali, co użytkownicy 19-calowych opon Geomax MX. W związku z tym od stycznia bieżącego roku dostępne jest 18-calowe ogumienie” – powiedział Andy Marfleet, menedżer marketingu Dunlop Motorcycle w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Opony z linii Dunlop Geomax MX wyróżniają się udoskonaloną przyczepnością w zróżnicowanym terenie, dzięki zastosowaniu elementów bieżnika typu „blok w blok”. Wysoką przyczepność i komfort prowadzenia zapewnia także kierunkowy bieżnik opony przedniej.

Linia opon Dunlop Geomax święci trumfy od chwili wprowadzenia jej do oferty. W 2015 roku w Mistrzostwach Świata poziomu Grand Prix, Shaun Simpson, Gautier Paulin i Ryan Villopoto sięgnęli po zwycięstwo w MXGP właśnie na oponach Dunlop Geomax. W amerykańskiej klasyfikacji pro, opony Geomax z bieżnikiem MX32 i MX52 przez cztery lata z rzędu zwyciężały we wszystkich krajowych mistrzostwach supercross i motocross.

W ubiegłym roku z opon Geomax korzystali również polscy zawodnicy. Dunlop na Mistrzostwach Europy MX w Cieszynie wyposażył w nie 9-letniego Olafa Włodarczaka, firma drugi raz z rzędu wsparła także doświadczony, motocrossowy zespół Freestyle Family, zaopatrując go w opony MX32. Ponadto, na tym samym modelu opon w Mistrzostwach Polski Enduro wystartował Łukasz Kurowski, a Karol i Łukasz Kędzierscy z zespołu Bros Racing w Mistrzostwach Polski Motocross.
 

Dowiedz się więcej

Nowe opony Dunlop Sport Maxx RT2
Nowe opony Dunlop Sport Maxx RT2

Dunlop wprowadza na rynek nową oponę letnią klasy Ultra High Performance – Sport Maxx RT2, która zastąpi wielokrotnie nagradzany model Sport Maxx RT. Opona wyróżnia się przyczepnością i trakcją, a także krótszymi czasami okrążenia na torze w porównaniu z poprzednim modelem1. Znakomite właściwości jezdne potwierdzają testy przeprowadzone na zlecenie Dunlopa przez niezależną organizację TÜV2. Opona […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!