Norma ISO 9001:2000 dla serwisów Boscha

, 20 lipca 2005, 0:00

W Polsce działa już ponad 280 serwisów zajmujących się kompleksową obsługą samochodów z silnikami benzynowymi i Diesla wszelkich generacji. Pięćdziesiąt z nich wdrożyło w 2005 roku System Zarządzania Jakością ISO 9001:2000.
Aby sprostać wyzwaniom rynku usług motoryzacyjnych Bosch, jako administrator sieci Bosch-Service, umożliwia swoim warsztatom dostęp do bogatej wiedzy z zakresu napraw większości pojazdów, organizuje szkolenia techniczne i menedżerskie, oferuje nowoczesne urządzenia, narzędzia i oprogramowanie usprawniające pracę serwisów.
Firma Bosch podjęła także decyzję o wdrożeniu systemu zarządzania jakością. W 2005 roku w 50 warsztatach zrzeszonych w sieci wdrożono normę ISO 9001:2000 w zakresie „Naprawy pojazdów przy użyciu części Bosch”, zaś w działach administrujących siecią w zakresie „Administrowania stacjami i naprawy pojazdów przy użyciu części Bosch”.
Standardy ISO określają wymagania organizacyjne, jakie powinno spełnić przedsiębiorstwo, aby świadczyć usługi jak najwyższej jakości. Normy te zobowiązują do ciągłego rozwoju oraz do podejmowania działań, których celem jest spełnianie oczekiwań klientów i wzrost ich zadowolenia.
Wprowadzone w sieci Bosch-Service normy zapewniają istnienie równych i powtarzalnych standardów obsługi oraz bieżącą kontrolę działalności warsztatów. Pozwalają także na lepszą organizację pracy, sprawniejszy przepływ informacji, obniżenie kosztów funkcjonowania punktów serwisowych i wyeliminowanie powtarzających się błędów. Przyznana norma ISO wzmacnia ponadto reputację firmy, czyniąc ją bardziej wiarygodną i konkurencyjną.
 ]1L[
W Polsce autoryzowane stacje Boscha istnieją od 1992 roku. Początkowo warsztaty specjalizowały się w trudnych i wąskich dziedzinach, takich jak elektronika i elektrotechnika samochodowa, diagnostyka i naprawa układów wtryskowych silników benzynowych oraz dieslowskich. Obecnie sieć oferuje szeroki wachlarz usług warsztatowych obejmujących elektrotechnikę i elektronikę samochodową, naprawy układów ABS, ASR, ESP, diagnostykę silników dieslowskich oraz naprawy typowo mechaniczne, jak wymiana pasków rozrządu, oleju, amortyzatorów, rozruszników i sprzęgieł. W wielu warsztatach Boscha można także przebadać pojazd w ramach stacji kontroli pojazdów. W ramach sieci działa również 28 punktów Bosch-Diesel-Service – specjalistów w zakresie napraw pomp wtryskowych do silników wysokoprężnych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!