Oleje Total i Elf dla Jaguara i Land Rovera

, 17 grudnia 2015, 15:52

Do marek, których specyfikacje silników spełniają oleje Total i Elf, dołączyły luksusowe auta marek Jaguar i Land Rover.

Zarówno Jaguar jak i Land Rover wprowadziły w specyfikacje, które potwierdzają, że produkty Koncernu Total – oleje Total i Elf spełniają wysokie wymagania producentów luksusowych pojazdów.  

– „Każdy produkt jest wynikiem pracy specjalistów, którzy codziennie obserwują dynamicznie zmieniające się wymagania rynku motoryzacyjnego. Staramy się by nasze oleje stanowiły najlepszą odpowiedź na rosnące oczekiwania producentów samochodów i ich użytkowników." – powiedział Thibaud de Lisle, Dyrektor Generalny Total Polska.

Oleje Total spełniają specyfikacje: STJLR 03.5003, STJLR 03.5004 i STJLR 03.5005. Dotyczą one silników Diesla (4.4L V8, 3.0L V6, 2.2L R4)  i benzynowych: (V8, V6, 2.0 R4), które napędzają samochody marki Jaguar i Land Rover.

Specyfikacja STJLR 03.5003 została opracowana na podstawie normy Forda WSS M2C 913-C. Według jej wymogów olej powinien odznaczać się wysoką paliwooszczędnością i nadawać się do stosowania zarówno w silnikach benzynowych jak i Diesla. Zgodnie z zaleceniami ACEA jest to olej A5/B5 o lepkości SAE 5W-30 stosowany w silnikach benzynowych i Diesla. Specyfikacji STJLR 03.5003 odpowiada produkt: TOTAL Quartz 9000 Future NFC 5W-30: półsyntetyczny, wielosezonowy olej silnikowy przeznaczony do silników benzynowych i wysokoprężnych. Zalecany do pracy w warunkach przejazdów sportowych, miejskich jak i autostradowych przyczynia się do zmniejszonego spalania w czasie jazdy i podczas rozruchu.

ELF Evolution 900 SXR 5W-30 jestdrugim olejem, który spełnia wymogi specyfikacji STJLR 03.5003. Ten produkt gwarantuje znaczne obniżenie oporów wewnętrznych w warstwie olejowej, co wpływa na zmniejszenie oporów wewnętrznych w silniku, wzrost jego sprawności i oszczędność paliwa.

Specyfikacja STJLR 03.5004 przeznaczona jest do stosowania w dużych silnikach benzynowych. W tym przypadku olej powinien posiadać lepkość 5W-20 i parametry ACEA A1/B1 oraz nadawać się do użycia w dużych silnikach benzynowych bez doładowania. Tej specyfikacji odpowiada olej TOTAL Quartz 9000 Future EcoB 5W-20.

Specyfikacja STJLR 03.5005 jest normą dotycząca olejów niskopopiołowych (Low SAPS) o lepkości 5W-30 do samochodów wyposażonych w silniki Diesla m.in. 3.0 L V6. Jej wymogi spełnia TOTAL Quartz Ineo C1 5W-30.

Dowiedz się więcej

Oleje Total z homologacją marki Volvo
Oleje Total z homologacją marki Volvo

Kolejne oleje firmy Total zostały docenione przez producenta aut. Tym razem homologację otrzymał nowy olej z gamy TOTAL QUARTZ 9000 – QUARTZ 9000 V-Drive 0W-20, który spełnia parametry techniczne marki Volvo i został opracowany specjalnie pod wymagania homologacji VCC BRS0-2AE. Z wyborem oleju jest podobnie jak z kupnem części do samochodu – powinno się używać […]

Zostań ekspertem TOTAL!
Zostań ekspertem TOTAL!

Koncern Total zachęca do wzięcia udziału w konkursie „Zostań ekspertem Total”. Za pośrednictwem platformy Team Total Pro. Mechanicy i fachowcy, dla których samochody nie kryją żadnych tajemnic mają szansę wygrać spersonalizowane rękawice robocze, kombinezon oraz buty Total. Nagrodą główną jest zestaw profesjonalnych narzędzi.  Ekspertem może zostać każdy specjalista – blacharz, lakiernik, elektryk i elektronik, który […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!