Nowa oferta amortyzatorów i sprężyn Bilstein

, 17 grudnia 2015, 13:53

Bilstein wprowadził do swojej oferty kolejne referencje. Tym samym dostępność amortyzatorów i sprężyn powiększyła się o kolejnych 50 modeli samochodów osobowych.

Nowe referencje obejmują przede wszystkim sprężyny Bilstein B3 oraz amortyzatory Bilstein B6-Sport. Sprężyny – o tej samej jakości, co na pierwszy montaż – przeznaczone są do popularnych modeli m.in. Alfy Romeo, Audi oraz BMW. Oferta obejmuje także, niegdyś popularne i wciąż jeżdżące po polskich drogach, Fiaty Cinquecento oraz Seicento.

Amortyzatory B6-Sport należą do żółtej linii Performance. W większości są to jednorurowe amortyzatory gazowe wykonane w technologii Upside-Down z przeznaczeniem na przednią oś. „Sport” oznacza, że zastosowano w nich podwyższone ciśnienie w porównaniu z klasycznymi amortyzatorami B6.

Poza wymienionymi wprowadzono nowe referencje dla amortyzatorów z serii B4, B8 oraz B14 i zestawy gwintowane B16 PSS10, w których twardość zawieszenia regulowana jest w 10 stopniowej skali. Ostatnie pozycje przeznaczone są do nowego Audi TT.

Na liście nowości znalazł się również amortyzator B8-5100 do II generacji Toyoty Sequoia. Model ten, napędzany potężnymi silnikami o pojemności 4.6 i 5.7 litra, oferowany jest na rynku amerykańskim i bliskowschodnim.

W załączonej liście podano informację, od którego tygodnia 2015 roku, dostępne będą poszczególne referencje amortyzatorów i sprężyn Bilstein. 

Zobacz pełną listę referencji tutaj.

Dowiedz się więcej

22 nowe referencje BILSTEIN
22 nowe referencje BILSTEIN

Firma BILSTEIN powiększyła swoją ofertę o kolejne 22 aplikacje. Wśród nich są amortyzatory zarówno do popularnych od lat modeli samochodów, jak i rynkowych debiutantów, np. BMW Active i Gran Tourer serii 2. Nowe referencje uzupełniają obie linie – czarną i żółtą (performance) – od B3 do B14.   Zobacz nowe referencje BILSTEIN

Lepsze zawieszenie do Alfy Romeo 4C od Bilsteina
Lepsze zawieszenie do Alfy Romeo 4C od Bilsteina

Dwumiejscowa Alfa Romeo 4C to wyrafinowaną linią nadwozia, lekka konstrukcją i wysokie osiągi. Choć wydawać by się więc mogło, że to samochód, w którym nie da się już niczego udoskonalić, to jednak firma Bilstein postanowiła dorzucić swoje trzy grosze i dopracować seryjne zawieszenie tego włoskiego samochodu. Projekt sportowego coupe Alfy rodził się powoli, czym firma […]

Wiedza podstawą naprawy – szkolenia Bilstein
Wiedza podstawą naprawy – szkolenia Bilstein

Firma Bilstein specjalizuje się w produkcji amortyzatorów, jednocześnie zapewniając warsztatom wsparcie w zakresie przeprowadzania napraw zawieszenia pojazdów. Na przestrzeni lat nie zmieniła się funkcja amortyzatora. To wciąż istotny łącznik pomiędzy nadwoziem pojazdu, a kołami, które stykają się z nawierzchnią drogi. Nie oznacza to jednak, że sama konstrukcja nie uległa zmianie. Przeciwnie, dziś w samochodach osobowych […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!