Poduszki powietrzne tańsze i bardziej bezpieczne

, 9 grudnia 2015, 9:34

Nowa technologia FocusQuantum umożliwi producentom poduszek powietrznych realizować zamówienia terminowo, z zachowaniem odpowiedniej ceny i zapewnieniem najwyższej jakości. Rozwiązanie opracowała Lectra, firma działająca w dziedzinie zintegrowanych rozwiązań technologicznych dla sektora materiałów miękkich.

FocusQuantum umożliwia usprawnienie operacji w celu spełnienia najbardziej rygorystycznych standardów produkcyjnych. To rozwiązanie w zakresie cięcia laserowego umożliwia produkcję wykluczającą wszelkie wady, uwzględniając aspekty bezpieczeństwa w ruchu samochodowym już na samym początku łańcucha produkcyjnego poduszek, poprzez kompleksową kontrolę nad jakością cięcia.

– „Niedawne poważne problemy z systemami uruchamiania poduszek powietrznych potwierdzają kluczową rolę dostawców poduszek w przemyśle samochodowym” – podkreśla Daniel Harari, prezes Lectra – „Nie mają oni innego wyjścia niż postawić na bezkompromisową jakość. W Lectra, rozumiemy presję i wyzwania jakim stawiają czoła. Dlatego też ściśle współpracowaliśmy z wiodącymi dostawcami poduszek powietrznych, aby opracować i dostarczyć rozwiązania następnej generacji, spełniające najsurowsze wymogi tej branży. Zdajemy sobie sprawę jakie znaczenie ma dla dostawców współpraca z kompetentnym i wiarygodnym partnerem” – dodaje.

Seria katerów do cięcia laserowego FocusQuantum oferuje wydajność ponad dwukrotnie wyższą niż inne rozwiązania dostępne na rynku oraz precyzję i niezawodność wynikającą z konserwacji prewencyjnej, dając doskonałość produkcyjną zapewniającą optymalny koszt produkcji w przeliczeniu na jeden produkt. Ergonomiczna konstrukcja umożliwia optymalny załadunek materiału i rozładunek wyciętych elementów, gwarantując jeszcze większą efektywność pracy.
Zintegrowane oprogramowanie monitoruje i eliminuje ewentualne błędy przez cały cykl produkcyjny – od momentu przygotowania projektu po cięcie materiału. Po zaimportowaniu danych projektowych, inteligentne systemy sprawdzają geometrię na podstawie wymiarów i współczynnik skalowania przed przystąpieniem do cięcia materiału. Ewentualne błędy — w tym te niewidoczne gołym okiem — są eliminowane na etapie analizy danych, zapewniając powtarzalność każdej poduszki powietrznej. Oprogramowanie FocusQuantum zapewnia ponadto możliwość śledzenia i identyfikacji operacji, eliminując ryzyko nieuprawnionego wprowadzania zmian do zatwierdzonych już poleceń i procesów.

System do cięcia laserowego FocusQuantum wraz z oprogramowaniem i wsparciem serwisowym będzie dostępny do sprzedaży już w styczniu 2016.

Komentarze

Brak komentarzy!