Przygotowania do zimy z HELLA Gutmann Solutions

, 25 listopada 2015, 23:01

W środkach masowego przekazu możemy obecnie przeczytać, posłuchać i obejrzeć wiele materiałów na temat przygotowania pojazdu do zimowej eksploatacji. Nie tylko kierowcy powinni zwrócić uwagę na tego typu porady. Warsztaty muszą być gotowe na profesjonalną obsługę pojazdów. Pomóc im mogą proste i tanie narzędzia diagnostyczne z oferty wyposażenia warsztatowego HELLA promowane w akcji: ”Bezpieczna zima z HELLA Gutmann Solutions”.

Układ chłodzenia

W czasie zimowej eksploatacji ważne jest, aby nic w samochodzie nie zamarzło i była wystarczająca ilość energii elektrycznej pozwalającej uruchomić pojazd. Najważniejszym płynem w pojeździe jest płyn zalany do układu chłodzenia. Latem może to być demineralizowana woda, gdy jednak temperatura spada poniżej zera zamiast wody konieczne jest stosowanie mieszaniny odpowiednio dobranych środków przeciw zamarzaniu i demineralizowanej wody.

Podstawą do wymiany płynu jest określenie jego temperatury zamarzania. Prostym i tanim narzędziem, które w łatwy i szybki sposób pozwala określić temperaturę zamarzania płynu jest glikometr. Pomiar polega na pobraniu z układu chłodzenia próbki płynu i odczycie temperatury zamarzania na skali  urządzenia. Glikometr można używać dla każdego rodzaju płynu do chłodnic, a pomiar nie sprawia żadnych problemów i daje natychmiastowy jednoznaczny wynik.

Ładowanie

Drugim prostym narzędziem jest kwasomierz do określania gęstości elektrolitu akumulatora. Gęstość elektrolitu pozwala ocenić akumulator zarówno pod względem naładowania jak i przewidywanej sprawności. Pomiar gęstości elektrolitu jest łatwy i szybki. Należy tylko pamiętać że elektrolit akumulatora jest bardzo agresywnym kwasem i praca z nim wymaga zachowania daleko idącej ostrożności i środków bezpieczeństwa. Kwasomierz jest doskonałym narzędziem wspomagającym diagnostykę akumulatorów prowadzoną za pomocą elektronicznych urządzeń pomiarowych, które również znajdują się w ofercie handlowej wyposażenia warsztatowego HELLA. Gdy akumulator należy doładować można skorzystać z oferty elektronicznie sterowanych ładowarek.

Koła

TPM Tool

W wielu pojazdach już są zamontowane, a wszystkie nowe pojazdy muszą być w nie wyposażone. Mowa o systemach pomiaru ciśnienia w ogumieniu. W systemach, w których używane są czujniki montowane w kołach bardzo przydatne będzie narzędzie TPM-Tool. Jest to urządzenie pozwalające na diagnostykę, programowanie i adaptację czujników kół i systemu pomiaru ciśnienia. Dzięki TPM-Tool można przypisać po wymianie nowy czujnik do systemu, odczytać parametry i sprawdzić działanie istniejących czujników, skontrolować ich baterie i wskazania. TPM-Tool zapewnia dostęp do wszystkich potrzebnych danych, funkcji i pomocy, służących do kontroli systemów monitorowania ciśnienia w oponach – w jednym urządzeniu i zawsze pod ręką. Zwiększa to wydajność pracy i obroty warsztatu.

SLD-Tool

Przy okazji warto wspomnieć o mało znanym, acz bardzo przydatnym narzędziu o nazwie SLD-Tool. Jest to system do kontroli szczelności wnętrza pojazdu, a także np. układu chłodzenia, systemu odpowietrzania silnika, systemu podciśnieniowego wspomagania hamulców, układu wentylacji pojazdu itp. SLD-Tool to wytwornica dymu z pompą ciśnieniową i układem pomiaru ciśnienia. Narzędzie wytwarza mgłę dymową i wprowadza ją pod niewielkim ciśnieniem do badanego układu. Przez nieszczelne połączenia czy uszkodzone uszczelki widać wydobywający się dym. Do dymu można także dodać barwnika wrażliwego na światło UV i korzystając z lampy UV (takiej jakiej używa się do wyszukiwania nieszczelności w układach klimatyzacji) odnaleźć mikronieszczelności badanego układu. Narzędzie pozwala w łatwy sposób wyszukać i usunąć np.  denerwujące „świszczenie” uszczelek drzwi pojazdu.

Zobacz urządzenia warsztatowe HELLA Gutmann Solution

Promocja

W ramach akcji "Bezpieczna zima z Hella Gutmann Solutions" obniżone zostały ceny na wybrany asortyment wyposażenia warsztatowego związany z przygotowaniem pojazdów do okresu zimowego. Akcja potrwa do końca grudnia 2015 r.

Zobacz szczegóły promocji

Dowiedz się więcej

Nowe rozwiązania HELLA dla samochodów segmentu Premium
Nowe rozwiązania HELLA dla samochodów segmentu Premium

Producenci samochodów klasy premium wykorzystali w swoich nowych modelach rozwiązania dostarczone przez firmę HELLA. Innowacyjne oświetlenie posiada m.in. nowe Audi A4 i BMW serii 3. Z okazji 40-lecia BMW serii 3, HELLA opracowała dla najnowszej odsłony tego modelu oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne. Prócz możliwości wyboru jednego z trzech rodzajów reflektorów przednich (halogenowe z charakterystycznymi „Angel […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!