OCAP SPA (przygotował Medard Piechna)

, 13 lipca 2005, 0:00

OCAP SPA – to światowy lider w dziedzinie projektowania, konstruowania, produkcji i sprzedaży szerokiej gamy części samochodowych do podwozia: przegubów kulistych, wahaczy, silentblocków, końcówek, drążków kierowniczych i innych części zawieszenia i układu kierowniczego.
OCAP – to producent części nie tylko dla europejskich, japońskich i koreańskich samochodów osobowych, a także dla samochodów ciężarowych, maszyn rolniczych, budowlanych i pojazdów specjalnych.

Firma powstała 29 lat temu. W tym czasie zbudowała sieć dystrybucji w 146 krajach i obecnie dostarcza części, w tym także na pierwszy montaż, dla tak prestiżowych marek, jak Maserati, Lamborghini, Renault, Bentley, Lotus, Pagani, Piaggio (osobowe i sportowe), Daf, Iveco, British Leyland (ciężarowe), Massey Ferguson, Landini, Dana group, Case New Holland, John Deer – (maszyny specjalne i rolnicze).

Wynikiem takiego rozwoju było stworzenie grupy firm w różnych krajach świata. Główna fabryka, zajmująca się produkcją części przede wszystkim na pierwszy montaż, znajduje się w Valpergi (Włochy), tam też znajdują się działy konstrukcyjny i badawczo-rozwojowy. Kilka kilometrów od niej, w Oglianico, znajduje się nowoczesny, całkowicie zautomatyzowany magazyn centralny, niewątpliwie jeden z najbardziej funkcjonalnych i nowoczesnych w Europie. Taki magazyn zapewnia możliwość 90% realizacji dostaw towaru w całej Europie w ciągu jednego tygodnia!

Budowa nowej fabryki OCAP Chassis Parts w Rajastan (Indie) pozwoliła firmie nie tylko na utrzymanie tempa realizacji dostaw, ale i na zdobycie nowych rynków zbytu. Otwarto przedstawicielstwa w Pekinie i Szanghaju, a także w Polsce (Warszawa, tel./fax +48 22 8418171 lub +48 606 702207, e-mail: piechna@ocap.it).
Proces produkcyjny części samochodowych w firmie OCAP odbywa się od fazy projektowania do fazy gotowego produktu. Aby spełnić wymagania światowego rynku, OCAP wykorzystuje do produkcji najbardziej nowoczesny park maszynowy. Produkcja odbywa się w cyklu ciągłym na trzy zmiany. Wykorzystanie siły roboczej ograniczono do minimum. Regularnie odnawia się park maszynowy. OCAP przywiązuje bardzo dużą wagę do jakości swoich produktów. Nad procesem produkcyjnym prowadzona jest kontrola, poczynając od fazy badań kończąc na produkcji.

Firma OCAP posiada certyfikat TS 16949, wydany przez jedną z najbardziej renomowanych firm europejskich – TUV (Niemcy). Taki certyfikat otrzymują tylko producenci zapewniający pełny proces produkcyjny dla części na pierwszy montaż. Firma posiada także certyfikaty ISO-9001(certyfikat jakości) i ISO 14000 (ochrona środowiska).
]1[
Konkurencyjność firmy OCAP zapewnia jej elastyczność i szybkie reagowanie na najmniejsze zmiany na rynku, konstruktorski i badawczo-rozwojowy potencjał firmy, nieustająca praca nad doskonaleniem procesu produkcji, nad obniżeniem jej kosztów i podwyższeniem jakości i rozszerzanie asortymentu.
Katalog firmy zawiera ponad 6500 pozycji części do europejskich i japońskich samochodów osobowych i ponad 2500 pozycji dla samochodów ciężarowych, maszyn specjalnych i rolniczych.
Maserati, Lamborghini, Renault, Bentley i inne renomowane marki wybrały jakość (firmy) OCAP – a na co Ty czekasz?

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!