HELLA Polska współpracuje z Wojskową Akademią Techniczną

, 17 listopada 2015, 9:50

Hella Polska rozpoczęła współpracę z Wojskową Akademią Techniczną. Firma poprowadzi dla wojska wspólne szkolenia z zakresu obsługi klimatyzacji samochodowej i postępowania z gazami cieplarnianymi.

Umowa dotycząca współpracy została podpisana ze strony WAT-u przez dr hab. inż. Zdzisława Bogdanowicza – Dziekana Wydziału Mechanicznego, oraz Michała Koszałkę -Prezesa Zarządu Hella Polska. Współpraca będzie dotyczyć wspólnej oferty dydaktyczno-szkoleniowej w zakresie wiedzy niezbędnej do uzyskania certyfikatu dla personelu warsztatów samochodowych.

– „Podpisanie umowy o współpracy z takim partnerem jak Wojskowa Akademia Techniczna daje podstawy do szerokiej wymiany doświadczeń i udostepnienia gromadzonej przez wiele lat wiedzy obu jednostek. Od wielu lata firma Hella Polska aktywnie angażuje się w różnorodne inicjatywy o charakterze szkoleniowym i edukacyjnym, które przyczyniają się do zwiększania świadomości kierowców i bezpieczeństwa na drodze. Mamy nadzieję, że współpraca ta  pozwoli nam skorzystać z doświadczeń i zaplecza dydaktycznego WAT i w pełni wykorzystać innowacyjny potencjał naszej firmy i zaproponować nową jakość w zakresie szkoleń." – mówi Michał Koszałka, prezes zarządu Hella Polska.

Firma Hella jest jednym z największych producentów podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego, w szczególności elementów elektroniki samochodowej i układów klimatyzacji, innowacyjnych systemów oświetlenia oraz urządzeń i przyrządów diagnostycznych. Od dwóch lat prowadzi kampanie edukacyjną „Świecimy przykładem na drodze”, która ma na celu promowanie wiedzy dotyczącej prawidłowego oświetlenia samochodu oraz zmianę złych nawyków kierowców. Hella Polska jest również inicjatorem programu edukacyjnego „Świecimy Przykładem”, skierowanego do nauczycieli i uczniów technicznych szkół ponadgimnazjalnych o kierunku samochodowym.

Dowiedz się więcej

Pierwsza edycja programu „Świecimy Przykładem” zakończona
Pierwsza edycja programu „Świecimy Przykładem” zakończona

Trzyletni program edukacyjny „Świecimy Przykładem” opracowany i prowadzony przez polski oddział firmy HELLA, dobiegł końca. Program skierowany był do nauczycieli i uczniów technicznych szkół ponadgimnazjalnych o kierunku samochodowym. Ideą programu jest przekazywanie nauczycielom ze szkół technicznych wiedzy i doświadczenia gromadzonego przez lata w bazie danych HELLA. Wiedza ta, znacznie wykracza poza obowiązkowy program nauczania realizowany […]

HELLA partnerem technologicznym studentów Politechniki
HELLA partnerem technologicznym studentów Politechniki

Zespół Łódź Solar Team, stworzony przez studentów Politechniki Łódzkiej może w przyszłości odnieść sukces w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Studenci otrzymali wsparcie od polskiego oddziału koncernu HELLA – marka została partnerem technologicznym projektu. HELLA skupia swoją działalność na inwestycji w nowe rozwiązania motoryzacyjne, które pozwalają na dbałość o środowisko naturalne. – „Gdy tylko dowiedzieliśmy się, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!