Aplikacja, która przyznaje nagrody za przepisową jazdę

, 5 listopada 2015, 15:10

forDrivers to pierwsza na polskim rynku aplikacja mobilna, która wykorzystując grywalizację zachęca kierowców do poruszania się zgodnie z przepisami i zasadami dostosowania prędkości do warunków pogodowych.

Skrupulant, Nocny marek, Mistrz Mobilków, Przodownik jazdy, Wirtuoz kierownicy… Aby zostać jednym z nich, wystarczy rozpocząć korzystanie z aplikacji forDrivers. W zamian kierowca otrzymuje porady jak jeździć bezpieczniej oraz zyskuje możliwość zdobycia cennych nagród.


forDrivers to pierwsza na polskim rynku aplikacja mobilna, która wykorzystując grywalizację zachęca kierowców do poruszania się zgodnie z przepisami i zasadami dostosowania prędkości do warunków pogodowych. Użytkownik jest na bieżąco informowany o przebytym dystansie i wskaźniku bezpiecznej jazdy, który w procentach pokazuje, na ile bezpiecznie została pokonana dana trasa i jak pod tym względem wypada całość odbytych podróży. Realizacja określonych zadań uprawnia do nagród od partnerów programu: biletów do Multikina, voucherów na produkty i usługi dostępne za pośrednictwem serwisu internetowego Motointegrator.pl oraz telefonów HTC. Główną nagrodą jest Fiat 500 ufundowany przez FCA Poland S.A.


Niezależnie od nagród, w zamian za przestrzeganie przepisów i stosowanie się do wskazówek związanych m.in. z dostosowaniem stylu jazdy do warunków pogodowych oraz robieniem przerw w podróży, przyznawane są punkty i odznaki.


„Jeśli kierowca zgłosi wypadek na trasie, a informacja ta zostanie potwierdzona przez trzech innych użytkowników, otrzyma odznakę Strażnika Teksasu. Wirtuozem kierownicy zostanie po przejechaniu 150 km korzystając z forDrivers, utrzymując wskaźnik bezpieczeństwa powyżej 75 proc. Miano Fightera zyska, jeśli zaprosi innego uczestnika i rozpocznie z nim grywalizację” – wyjaśnia Marcin Brysiak, pomysłodawca projektu forDrivers.


Odznaki to jeden z elementów grywalizacji, łączącej elementy rywalizacji, motywacji i nagradzania użytkowników. W przypadku forDrivers chodzi o zachęcenie do konkurowania w jeździe zgodnej z przepisami. Do zdobycia jest w sumie kilkadziesiąt odznak związanych bezpośrednio z samą aplikacją (np. za stworzenie grupy składającej się z pięciu kierowców czy udostępnienie trzy razy trasy ze wskaźnikiem bezpieczeństwa powyżej 95 proc.) lub zachowania za kółkiem (m.in. utrzymanie wskaźnika bezpieczeństwa powyżej 95 proc. przez 21 dni korzystania z forDrivers z rzędu, zatrzymanie się 10 razy po informacji o polecanym postoju w trakcie długiej jazdy).


„Uzupełnienie systemu nagród o humorystyczne osiągnięcia przyznawane na podstawie pożądanych zachowań kierowców, statystyk dotyczących wykroczeń i sytuacji występujących na drodze ma na celu zainteresowanie kierowcy. Często, znużony monotonnym krajobrazem za szybą samochodu, zasypia on za kierownicą lub przeciwnie – naciska mocniej pedał gazu by dotrzeć szybciej do celu. A obie te sytuacje są groźne z punktu widzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dzięki forDriver istnieje szansa, że zostaną w znacznym stopniu zredukowane” – przekonuje Marcin Brysiak.

Pomysł forDrivers powstał w 2014 roku i od samego początku miał realizować ważny cel związany z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Kilka miesięcy później start-upem zainteresowała się Krakowska Spółka HG Intelligence, która obsługuje forDrivers technologicznie i jest jednym z udziałowców. Kolejnym jest Fundusz Zalążkowy KPT. Jest to wspólne przedsięwzięciem Krakowskiego Parku Technologicznego oraz SATUS Venture dla realizacji projektu „Inkubowanie nowych innowacyjnych spółek w Krakowskim Parku Technologicznym”. 

Dowiedz się więcej

Sukces aplikacji TRW Part Finder App
Sukces aplikacji TRW Part Finder App

90 000 wyszukań tygodniowo to wynik aplikacji do wyszukiwania części „TRW Part Finder App” na obszarze Europy. Rezultat znacznie przekracza początkowe oczekiwania firmy TRW. Niedawno uruchomiona aplikacja do wyszukiwania części „TRW Part Finder App” działa na obszarze Europy i Azji. W samej Europie firma tygodniowo odnotowuje ok. 90 000 wyszukań, co przekłada się na 500 […]

Part Finder – nowa aplikacja od TRW
Part Finder – nowa aplikacja od TRW

TRW udostępniło nową aplikację mobilną, ułatwiającą wyszukiwanie części. Part Finder umożliwia zdalny dostęp do internetowego katalogu TRW – wystarczy podać numer OE lub numer referencji TRW. Aplikacja jest dostępna do pobrania za darmo ze Sklepu Google Play oraz ze strony www.trwaftermarket.com dla urządzeń z systemem Android. Wersja dla użytkowników systemu iOS jest dostępna do pobrania […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

rew, 12 listopada 2015, 12:09 0 0

JAKĄ CZĘŚĆ SIEBIE SPRZEDAJA SIE W ZAMIAN ???

Odpowiedz