Nowy interfejs Blaupunkta do obsługi urządzeń iPod

, 13 lipca 2005, 0:00

iPod, czyli przenośny odtwarzacz plików MP3, jest obecnie jednym z najpopularniejszych urządzeń elektronicznych na rynku. Dzięki nowemu interfejsowi firmy Blaupunkt można korzystać ze zbiorów muzycznych zapisanych w iPodzie teraz także podczas jazdy samochodem.
Nowy interfejs pozwala na podłączenie iPoda do wszystkich radioodtwarzaczy i systemów nawigacyjnych Blaupunkta wyposażonych w możliwość obsługi zmieniacza CD (DMS).
Co ważne, Interfejs może być stosowany także w starszym, nawet czteroletnim sprzęcie car audio.
Połączenie komponentów odbywa się w zgodzie z zasadą „plug and play” (podłącz i uruchom). Wystarczy połączyć interfejs z urządzeniem iPod oraz przewidzianym złączem. Urządzenie może być sterowane za pośrednictwem radioodtwarzacza lub opcjonalnie, za pomocą pilota na kierownicy. Kable zaprojektowano w taki sposób, aby mogły być wygodnie zainstalowane za deską rozdzielczą. Pełną integrację oraz odpowiednie zamocowanie urządzenia iPod lub iPod-mini na desce rozdzielczej umożliwia specjalny uchwyt. Dodatkowym, bardzo praktycznym atutem interfejsu jest możliwość naładowania akumulatora urządzenia iPod w trakcie pracy.

]1[
Użytkownik ma możliwość wyboru maksymalnie dziewięciu list odtwarzania, przy czym każda z list może zawierać do 99 utworów. Utwory można powtarzać lub odtwarzać w przypadkowej kolejności oraz przewijać zawartość list w przód i w tył. Dziesiąta lista służy do wywołania wszystkich zapisanych w urządzeniu utworów. Na wyświetlaczu radioodtwarzacza ukazują się katalogi muzyczne oraz tytuły i wykonawcy aktualnie słuchanych plików. Rodzaj wyświetlanych danych można zmienić tak, aby na wyświetlaczu pokazywały się informacje o MP3, data lub godzina.
Nowe urządzenie Blaupunkta jest dostępne w sklepach ze sprzętem car audio, kosztuje 399 zł brutto (stan: lipiec 2005).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!