Dobre wyniki opon ContiWinterContact

, 26 października 2015, 10:57

Pierwsze zestawienia opon zimowych są publikowane już wczesną jesienią. Jedne z najbardziej oczekiwanych, to wyniki testów przeprowadzonych wspólnie przez kluby automobilowe ADAC, ÖEAMTC, TCS i organizację konsumencką Stiftung Warentest. W tym sezonie najlepsza w tych testach dla rozmiaru 205/55 R16 H okazała się opona Continental ContiWinterContact TS 850.


Continental ContiWinterContact TS850
 

Eksperci docenili zwłaszcza zrównoważone osiągi opony, wydajność na mokrej i suchej nawierzchni oraz prowadzenie na śniegu. Zwycięska opona zapewnia też niższe zużycie paliwa. Model jest poddawany profesjonalnym testom opon regularnie od 2012 roku, niezmiennie znajdując się w czołówce ogumienia zimowego.

Continental ContiWinterContact TS 850 zajęła najwyższą pozycję w zestawieniu opon zimowych niemieckiej organizacji nadzoru technicznego Gesellschaft für Technische Überwachung mbH (GTÜ). W popularnym rozmiarze 225/50 R 17 – przeznaczonym dla samochodów osobowych średniej i wyższej klasy – opona uzyskała bardzo dobre wyniki w próbach na śniegu oraz na mokrej i suchej nawierzchni. Testy trakcji i hamowania tego modelu zdobyły najwyższe noty.

Aby ułatwić czytelnikom wybór najlepszej opony zimowej, każdego sezonu redakcje magazynów motoryzacyjnych organizują własne testy, w których ocenie poddawane są właściwości opon w różnych warunkach zimowych.

W tym roku Continental ContiWinterContact TS 850 została zwycięzcą testów w rozmiarze 185/65 R15 T/H, przeprowadzonych pod patronatem magazynu „Auto Zeitung”. Również zdaniem redakcji „Auto Moto”, to opona bezpieczna, szybka i zapewniająca zrównoważone osiągi, dlatego zajęła pierwsze miejsce w rankingu dla tego samego rozmiaru. Co więcej, model jest „polecany" przez specjalistów „auto, motor und sport”, którzy testowali ogumienie w rozmiarze 225/50 R17 – tu opona zebrała najlepsze oceny za prowadzenie na mokrej nawierzchni. Zdaniem redakcji polskiego magazynu „Motor” Continental ContiWinterContact TS 850 jest bezkonkurencyjna w popularnym rozmiarze 205/55 R16. Ponadto, decyzją specjalistów z „AutoBild”, opona zajęła trzecie miejsce na podium w zestawieniu dla rozmiaru 185/60 R15.

Testom został poddany również najnowszy model opony zimowej koncernu – Continental ContiWinterContact TS 850 P SUV. Opona w rozmiarze 215/65 R16 znalazła się na podium i jest „zdecydowanie polecana” kierowcom przez specjalistów z "AutoBild Allrad". Jak zauważyli eksperci, model świetnie sprawdza się we wszystkich konkurencjach rozgrywanych na śniegu. Ponadto Continental ContiWinterContact TS 850 P otrzymała ocenę wzorową w rankingu „AutoBild Sportcars” dla rozmiaru 225/45 R18.

Dowiedz się więcej

Continental to nie tylko opony
Continental to nie tylko opony

Continental ma poważne aspiracje ku temu, aby znacząco wpływać na przyszłość motoryzacji. Większość osób kojarzy firmę wyłącznie z produkcją wyrobów z gumy, tymczasem jest to tylko jedna trzecia jej działalności. Podejmowane inwestycje w nowe technologie mogą w krótkim czasie zmienić dotychczasowe postrzeganie koncernu… Nad czym pracuje Continental? Firma Continental zdecydowała się poinformować o swoich planach […]

Droga hamowania skrócona o 1/5 w 15 lat
Droga hamowania skrócona o 1/5 w 15 lat

Od 2000 roku droga hamowania skróciła się o 20 procent i znacznie zwiększyła się przyczepność opon. Aby sprawdzić jakie ma to znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania systemów wspomagania kierowcy Continental przeprowadził test porównawczy dwóch opon – współczesnej i z przeszłości. Producenci opon opracowali bardziej zaawansowane mieszanki, unowocześnili budowę opon i zoptymalizowali wzory ich bieżników. W rezultacie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!