Jaśniej znaczy bezpieczniej

, 21 października 2015, 8:49

Podstawowa zasada wymiany żarówek mówi o tym, że robimy to parami. Fakt, że druga jeszcze świeci jest kwestią czasu. Należy uświadamiać kierowców, że wymieniając obie, zyskują, bo oszczędzają czas i pieniądze, jeśli musi skorzystać z wymiany w warsztacie.

W okresie jesienno-zimowym najczęściej polecane są żarówki z dodatkowo jaśniejszym światłem (od 110% do 130%) i wydłużonym nawet do 45% zasięgiem reflektora. Po zamontowaniu tego rodzaju żarówek widoczność i komfort znacznie się poprawiają.

Dla kierowców, którym bardziej zależy na wyglądzie swojego auta, proponowane są żarówki z efektem światła ksenonowego z linii Xenon Blue marki Bosch, z Osram Cool Blue Intense czy White Vision – Philips.

Jeśli w samochodach montowane są lampy ksenonowe, warto pamiętać, że i te światła mają swoją żywotność. Po wypracowaniu około trzech tysięcy godzin, wypalają się, ale nie gasną, co może być mylące. Warto dodać, że ksenony słabej jakości mogą uszkadzać reflektor. Następuje to przez osadzanie się ulatniających gazów w efekcie czego reflektor matowieje i przez to oddaje mniej światła.

Oferta żarówek w Inter Cars pokrywa całkowicie zapotrzebowanie eksploatacyjne oświetlenia do większości marek samochodów osobowych i ciężarowych. Całość oferty na www.motointegrator.pl
 

Dowiedz się więcej

Żarówki halogenowe Philips w nowych opakowaniach
Żarówki halogenowe Philips w nowych opakowaniach

Philips wprowadza na rynek żarówki halogenowe w opakowaniach C2, tj. dwie sztuki w opakowaniu kartonikowym. W sprzedaży dostępne są modele: Vision (+30% więcej światła), VisionPlus (+60%) oraz LongerLife (trwałość do 50 tys. km) Wszystkie powyższe produkty dostępne są w typach H4 oraz H7. Dla warsztatów i sklepów motoryzacyjnych przygotowane zostały również profesjonalne ekspozytory, które pozwolą […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

enty, 22 października 2015, 7:37 0 0

Jeszcze mocniej, jeszcze jaśniej, jeszcze dalej, a Ty jadąc z naprzeciwka g**** widzisz.

Odpowiedz