Joint venture Mann+Hummel i Bosch

, 6 lipca 2005, 0:00

Mann+Hummel i Bosch tworzą joint venture dla produkcji filtrów w Indiach. Uruchomienie produkcji przewidziane jest w połowie 2006 roku.
Przedsięwzięcie obejmuje rozwój i produkcję elementów filtracyjnych, systemów filtracji paliwa oraz filtrów wymiennych filtrów oleju zarówno dla przemysłu samochodowego, jak i dla zastosowań przemysłowych.
Mann+Hummel GmbH i Grupa Bosch podpisały pod koniec czerwca 2005 umowę powołującą wspólne przedsiębiorstwo. Joint venture ma swoją siedzibę w Tumkur w indyjskim stanie Karnataka.
Grupa Bosch poprzez swoje firmy Robert Bosch Investment Nederland B.V. i indyjską Motor Industries Company Ltd.(MICO) mają po 25 procent udziałów, natomiast 50 procent przypada na firmę córkę Mann+Hummel – Mann+Hummel Filter Private Limited.
Wspólne przedsiębiorstwo będzie rozwijało i produkowało systemy filtracji paliwa, filtry oleju, paliwa, powietrza i kabinowe na potrzeby rynku indyjskiego oraz na eksport. Produkcja skupiać się będzie głównie na rynku indyjskim, aby przede wszystkim zasilać silnie rozwijający się lokalny przemysł samochodowy w aplikacje i filtry na wyposażenie fabryczne. Joint venture zatrudniać będzie prawdopodobnie od połowy 2006 roku ok. 350 pracowników. Wartość inwestycji to 6 milionów Euro.
Szefami wspólnego przedsiębiorstwa ze strony Mann+Hummel są Manfred Wolf – członek zarządu koncernu Mann+Hummel oraz Ajith Nair z indyjskiego biura Mann+Hummel.


Mann+Hummel reprezentowany jest w Indiach bezpośrednio od 2003 roku i intensyfikuje swoją obecność na rynku od początku 2005 roku poprzez założenie Mann+Hummel Filter Private Limited. Ta w 100% należąca do koncernu firma w najbliższych latach będzie wzmacniała swoją obecność na rynku indyjskim. Przyczyni się to również do wzmocnienia pozycji rynkowej koncernu w Azji.


Bosch obecny jest w Indiach od dawna. W 1951 roku powstała firma MICO, w której Bosch ma 60,5% udziałów. MICO jest dzisiaj największym w Indiach przedsiębiorstwem z zakresu techniki samochodowej, które współpracuje z blisko 4,5 tysiącem autoryzowanych partnerów w blisko tysiącu miastach. W roku 2004 MICO osiągnęła w porównaniu do roku 2003 ponad 23% wzrost obrotów (ok. 420 milionów Euro). MICO zatrudnia w swoich 4 lokalizacjach na terenie Indii 10 tys. pracowników i planuje do 2007 roku dalsze inwestycje o wartości blisko 180 milionów Euro.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!