AP Expert 2015 już za nami – relacja z finału

, 16 września 2015, 12:43

AP Expert to akcja promocyjna firmy Auto Partner SA, połączona z konkursem wiedzowym oraz praktycznym dla klientów. W tym roku łączna pula nagród wyniosła ponad 300 000 zł, a zwycięzca odjechał nowym Volkswagenem Passatem.

Półfinał oraz finał AP Expert odbył się w hotelu Ossa Congress & Spa w Rawie Mazowieckiej. W zmaganiach wzięło udział łącznie 100 uczestników promocji, którzy uprzednio zdobywali punkty w testach wiedzy na specjalnej platformie www.apexpert.pl oraz robili zakupy w sieci Auto Partner.

Spośród setki najlepszych, organizator postanowił wyłonić pięciu uczestników ścisłego finału. W tym celu zorganizowano test z wiedzy teoretycznej. Pytania były trudne, jak przystało na rywalizację półfinałową. Piątka uczestników z najlepszym rezultatem testu awansowała do finału. W wyłonieniu zwycięzcy pomogli dostawcy firmy Auto Partner. Pięć firm przygotowało wlasne konkurencje, związane z pracą warsztatową. Finaliści musieli udowodnić, że potrafią posiadaną wiedzę wcielić w życie. Na liście konkurencji znalazły się:

 • wyszukiwanie usterek w pojeździe za pomocą testera diagnostycznego – zadanie Bosch
  – „Zadanie polegało na znalezieniu przyczyny występowania błędów związanych z regulacją ciśnienia paliwa w systemie Common Rail w samochodzie Volvo S60 (pompa typu CP4.2, regulacja ciśnienia dwupunktowa). Uczestnik konkursu powinien zrobić pomiary oscyloskopem sygnału sterującego zaworem regulacji ciśnienia i zaworem dozującym. Nieprawidłowy sygnał to sterowanie zaworem DRV – zamiast około 20% wypełnienia na biegu jałowym, było 50%. Przyczyną problemu była dodatkowa rezystancja na obwodzie sterującym zaworem DRV (symulacja luźnych pinów lub uszkodzonej wiązki elektrycznej)." – wyjaśnił Tomasz Miluski z firmy Bosch.
 • wymiana klocków hamulcowych w samochodzie Skoda Fabia – zadanie Textar
  – „Zawodnicy mieli za zadanie demontaż i montaż klocków hamulcowych na jednym kole. W trakcie wymiany zadawałem im pytania teoretyczne o czynności, jakie wykonują, aby lepiej sprawdzić ich wiedzę praktyczną i teoretyczną. Za wykonane zadanie przydzielałem pkt w skali od 0 – 10, przy czym 10 oznaczało ocenę bardzo dobrą." – powiedział nam Andrzej Sławiński, Doradca Techniczny TMD PL.
 • demontaż i ponowny montaż sprzęgła – zadanie Valeo
  – „Konkurs polegał na przeprowadzeniu w prawidłowy sposób konwersji zestawu sprzęgła z kołem dwumasowym (DKZ) do sprzęgła z kołem zamachowym sztywnym (K4P). Konewersja odbywała się poprzez demontaż zestawu DKZ i montażu K4P z zachowaniem wszelkich wytycznych wymaganych w technologii wymiany." – wyjaśnił Roman Wierzbowski, Product Manager Valeo.
 • wymiana paska rozrządu na silniku dostarczonym przez ContiTech- zadanie Contitech
 • weryfikacja i wymiana układu napędu paska wielorowkowego w silnikach: OPEL 2,0 diesel,  przykłady X20DTL, Y20DTH. – zadanie Febi

Po podliczeniu rezultatów, osiąganych przez finalistów okazało się, że główną nagrodę, ufundowaną przez firmę Castrol, zdobył Łukasz Bogus, reprezentujący warsztat Auto-Bogus w Kamieńcu Ząbkowickim. Otrzymał on samochód Volkswagen Passat z silnikiem 2.0 TDI 150 KM i bogatym wyposażeniem w zakresie komfortu jazdy o wartości ponad 100 tys. zł. Pozostali finaliści również nie opuścili hotelu Ossa z pustymi rękami. Otrzymali oni zestawy sprzętów warsztatowych od firm: Bosch (nagroda o wartości ok. 100 tys. zł), Magneti Marelli, Contitech oraz MaxGear.

Pytany o to, który z etapów konkursu był najtrudniejszy, zwycięzca AP Expert powiedział:

– „Według mnie najtrudniejsze były zadania praktyczne, po wejściu do finału. Presja, która się pojawia sprawia, że zadania które trzeba wykonać w idealny sposób i w ograniczonym czasie są o wiele trudniejsze. Sam test też do łatwych nie należał i sprawił mi kilka problemów. Dlatego tym bardziej cieszy mnie zwycięstwo w tegorocznej edycji AP EXPERT."

Finał konkursu AP Expert to nie jedyna dawka emocji, którą firma Auto Partner SA przygotowała dla swoich klientów. Cała setka zaproszonych gości mogła wziąć udział w zajęciach terenowych z zespołem RMF 4RACING Team. W programie atrakcji znalazły się m.in. przejażdżki rajdowymi samochodami zespołu, a także loty jednym z trzech przygotowanych śmigłowców. Ponadto goście mogli skorzystać z symulatora dachowania oraz działania pasów bezpieczeństwa. 

Nieopodal toru wyścigowego rozmieszczono miasteczko targowe, w którym można było obejrzeć ekspozycje firm, współpracujących z siecią Auto Partner SA.

Wieczorem odbyło się uroczyste zakończenie promocji oraz rozdanie nagród. Imprezę poprowadził Marcin Prokop. Gości bawił Kabaret Młodych Panów, a koncert dla zgromadzonych zagrała Patrycja Markowska.


 

Dowiedz się więcej

III edycja AP EXPERT w Auto Partner SA
III edycja AP EXPERT w Auto Partner SA

Po niewątpliwym sukcesie dwóch poprzednich edycji, 1 marca rusza trzecia już odsłona długoterminowej, prestiżowej promocji AP EXPERT 2016 organizowanej przez Auto Partner SA, przy wsparciu trzech partnerów tytularnych: Bosch, Castrol i ZF (SACHS + LEMFÖRDER) oraz szerokiej rzeszy partnerów głównych i technicznych. Promocja skierowana jest do klientów warsztatowych Auto Partner, a jej celem jest wyłonienie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 17 września 2015, 8:21 0 0

Prokop gigant. mega impreza ale na stronie auto-partnera lepsze foty

Odpowiedz

Anonim, 18 września 2015, 19:37 0 0

warto było być. Tyle. nie mniej jednak szanse małe na wygranie bo ci co byli w finale to oni non stop jeżdzą po tych konkursach. Ale impreza przednia, gratulacje Auto Partner!!!

Odpowiedz

Anonim, 25 września 2015, 8:47 0 0

a gdzie film? rok temu był..

Odpowiedz