Relacja z targów APAE i RTE 2015

, 16 września 2015, 10:32

Za nami pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Części i Akcesoriów Samochodowych APAE połączonych z Międzynarodowymi Targami Opon i Gumy RTE. Blisko 100 wystawców prezentowało tam części zamienne, elementy karoserii, podzespoły elektryczne i elektroniczne oraz opony do aut i pojazdów specjalistycznych. Nie zabrakło też konkursów i prelekcji dla profesjonalistów.

Forum Oponiarskie

Forum Oponiarskie to wykłady i szkolenia, które zainteresowały głównie właścicieli i pracowników warsztatów wulkanizacyjnych. Wiele pytań wzbudziły dwa pierwsze moduły – „TPMS: diagnoza, programowanie, montaż” i „Uszkodzenia czujników TPMS”. Pan Wojciech Przybyła z firmy Świstowski wprowadził uczestników w tajniki weryfikacji uszkodzeń oraz warunki prawidłowej naprawy ogumienia.

Konkursy i Vip Night

Na odwiedzających targi APAE i RTE czekały konkursy. Pracownicy zakładów wulkanizacyjnych mogli wymienić koło w rajdowym Subaru Impreza, a mechanicy mogli wykazać się znajomością podzespołów samochodowych.

Prapremiera najnowszego Mercedesa, pokazy luksusowych limuzyn i występy latynoskich tancerek – to największe atrakcje Vip Night, imprezy towarzyszącej targom.

Stoiska

Firma Maxtrade promowała produkty marki HEK oraz łaty Oxi, przeznaczone do napraw ogumienia oraz akcesoria i narzędzia do napraw samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Największe zainteresowanie gości wzbudziły śruby i nakrętki do mocowania felg, ciężarki do wyważania kół, łaty i akcesoria do napraw ogumienia.

Firma David Vasco prezentowała swoje produkty, na które składają się filtry VASCO FILTERS oraz FLUXAR, a także wycieraczki PEXA. Wśród nich znalazły się najnowsze referencje filtrów powietrza do najnowszych modeli samochodów (z lat 2014-2015) oraz nowość – dedykowane konkretnym modelom samochodów komplety wycieraczek (linia PXD), które dołączyły do oferty uniwersalnych wycieraczek PEXA.
Wielu gości było pod wrażeniem dostępności stanów magazynowych firmy, które można monitorować za pomocą nowego Kalkulatora dostępności w systemie on-line.

Firma Świstowski S.A. prezentowała zarówno maszyny do montażu opon czy wyważania kół, urządzenie do obsługi czujników ciśnienia Tech500, jak również materiały eksploatacyjne niezbędne w każdym warsztacie oponiarskim. Nie zabrakło szerokiej gamy materiałów wulkanizacyjnych marki Maruni, która od wielu lat cieszy się niesłabnącym zaufaniem profesjonalistów.
Zainteresowanie budziły szczególnie: montażownica Teco 36 z przystawką do opon niskoprofilowych oraz nowość w ofercie – wyważarka Focus F780.
W trakcie 1. Forum Oponiarskiego goście targów mogli wysłuchać prelekcji trenera Świstowski S.A., Wojciecha Przybyły, na temat prawidłowego sposobu naprawy opon, zarówno metodą „na zimno” jak i „na gorąco”.

Procodis France, francuski producent części zamiennych, przedstawił ofertę swoich produktów dedykowanych do aut osobowych i dostawczych. Zaprezentowano szereg nowości, m.in. nowe referencje napinaczy pasków wielorowkowych, oraz rolki i napinacze rozrządu. Od początku roku Procodis France poszerzyło również swoją ofertę kompletów rozrządu oraz kompletów rozrządu z pompą wody.

W targach uczestniczyła również firma Tylnabelka.pl, zajmująca się regeneracją i dystrybucją tylnych belek do pojazdów marek Renault, Peugeot i Citroen. Goście mogli uzyskać więcej informacji na temat produktów objętych trzyletnią gwarancją. Przedstawiciele firmy opowiadali o liniach technologicznych do regeneracji belek za pomocą urządzeń zaprojektowanych specjalnie dla Tylnabelka.pl

Do zobaczenia za rok?

Zdaniem wystawców, mimo że była to pierwsza edycja targów, wydarzenie było udane. Profesjonaliści mogli porównać oferty wielu dostawców i zobaczyć produkty na własne oczy.

– „Szczęśliwie już w trakcie imprezy udało nam się sfinalizować kilka transakcji a sądząc po entuzjazmie odwiedzających to dopiero początek.” – przekonywała Katarzyna Schmidt z firmy Świstowski S.A.

– „Decyzja o wzięciu udziału w targach była trafna. Są to targi typowo dla branżystów zainteresowanych rozwijaniem swojego biznesu. Kilka firm zgłosiło się do nas, znaleźliśmy kilku dostawców. Organizator targów ułatwia wystawcom działalność na targach. Wszystko zorganizowane jest na wysokim poziomie.” – dodał Marek Pałacha z firmy Samko.

– „Całość organizacji i obsługi była zorganizowana perfekcyjnie. Sprawne usługi cateringowe, brak problemów z wjazdem i parkowaniem, dwa ciekawe eventy dla wystawców były dobrą wizytówką i rekomendacją na planowane w przyszłości następne takie targi.” – wyjaśniał Janusz Dyrka z firmy Martex.

 

Dowiedz się więcej

Motoryzacyjne targi dla fachowców: Targi APAE i RTE już od 10 września
Motoryzacyjne targi dla fachowców: Targi APAE i RTE już od 10 września

Naprawiasz, remontujesz, malujesz samochody? A może prowadzisz warsztat wulkanizacyjny? Właśnie dla Ciebie po raz pierwszy w Polsce Targi Kielce organizują Międzynarodowe Targi Części i Akcesoriów Samochodowych APAE połączone z Międzynarodowymi Targami Opon i Gumy RTE. Swój przyjazd na targi potwierdziło już blisko 80 wystawców. Zaprezentują oni wszystko co związane jest z branżą motoryzacyjną. Na zwiedzających […]

Niemcy wymieniają stare na nowe. Polacy sprowadzają.
Niemcy wymieniają stare na nowe. Polacy sprowadzają.

Zgodnie z danymi firmy analitycznej LMC Automotive, w maju liczba rejestracji nowych samochodów osobowych osiągnęły w krajach Europy Zachodniej pułap ponad 1 200 000 egzemplarzy. Jednocześnie SAMAR informuje, że w tym samym miesiącu import do Polski używanych osobówek wyniósł 76 586 sztuk, czyli o 16,4% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Niestety SAMAR podaje […]

Targi Kielce dla motoryzacji
Targi Kielce dla motoryzacji

Branża niezależnych usług motoryzacyjnych w naszym kraju dynamicznie się rozwija. W innych krajach europejskich tempo jej rozwoju już na poziomie 1–2 proc. jest sukcesem. Polski rynek będzie dalej rósł wraz z powiększającym się parkiem samochodowym. Podczas II Międzynarodowych Targów Części i Akcesoriów Samochodowych APAE oraz II Międzynarodowych Targów Opon i Gumy RTE, które odbędą się […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!