Nowy amortyzator – KONI FSD

, 29 czerwca 2005, 0:00

Firma KONI uruchomiła produkcję amortyzatorów zapewniających znakomite trzymanie się drogi przy zachowaniu pełnego komfortu.
KONI FSD (Frequency Selective Damping).
To nowa technika, umożliwiająca kombinację zalet obu typów zawieszeń („miękkiego” i „sztywnego”) dzięki jednemu amortyzatorowi. Amortyzator FSD to inteligentny, system zawieszeniowy automatycznie dostosowujący się zarówno do stanu drogi, jak i stylu jazdy.
Dotychczas musieliśmy wybierać pomiędzy amortyzatorami „sztywnymi” lub „miękkimi”. Samochody ze „sztywnym” zawieszeniem oferują lepsze trzymanie się drogi, ale poziom komfortu jest niezadowalający. Samochody z „miękkim” zawieszeniem są bardziej komfortowe ale daleko im do optymalnego trzymania drogi.

Jak to działa?
W standardowym amortyzatorze główna charakterystyka tłumienia jest zdefiniowana poprzez dławienie przepływu oleju w zespole tłoka. W amortyzatorze KONI FSD zespół zaworów w tłoku jest ustawiony na „sztywną”, sportową charakterystykę. Do tłoka dołączono komorę FSD, która steruje zaworem bocznikującym przepływ przez zespół tłoka. Przy szybkich wymuszeniach (nierówności drogi) przepływ bocznikujący powoduje „miękką” charakterystykę komfortową zawieszenia. Przy małych częstotliwościach wymuszeń (hamowanie, przyspieszanie, zakręty) komora FSD odcina przepływ bocznikujący powodując wzrost siły tłumienia i charakterystykę „sztywną” zawieszenia.
FSD jest integralną częścią wewnętrznego systemu zaworów amortyzatora i jako taki nie wymaga żadnych dodatkowych kabli, czujników czy innych urządzeń elektronicznych.
FSD to najprostszy i najbardziej ekonomiczny sposób na znaczącą poprawę charakterystyki jezdnej i prowadzenia samochodu; szczególnie w porównaniu z kosztownymi systemami opartymi o sterowanie komputerowe, czujniki i systemy elektroniczne.

 ]1[


Zalety:
– wyjątkowe trzymanie się drogi i kierowalność
 – poprawa przyczepności i poziomu bezpieczeństwa
 – duża stabilność
 – optymalny poziom komfortu
 – właściwe, przewidywalne zachowanie nadwozia
 – komfort przy ogumieniu niskoprofilowym
 – maksymalna przyjemność z jazdy
 – zamienność z amortyzatorem fabrycznym, bez elektroniki i dodatkowych przyłączy.


Dystrybutor: BBP Dystrybucja Sp. z o.o. tel. (0-22) 773-04-20

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!