Zawory sterujące ustawieniem wałka rozrządu w ofercie MS-Motorservice

, 11 sierpnia 2015, 10:39

Firma MS-Motorservice rozszerzyła swoją ofertę o zawory sterujące ustawieniem wałka rozrządu.

Zawory sterujące to istotny element układów sterowania wałkiem rozrządu w nowoczesnych silnikach. W zależności od prędkości obrotowej silnika, zawory sterujące kierują przepływem oleju przez różne kanały do odpowiednich komór hydraulicznego nastawnika wałka rozrządu. Zmienia to położenie wałka rozrządu względem koła wałka rozrządu, a przez to czasy rozrządu, czyli otwarcia i zamknięcia zaworów wlotowych oraz wylotowych.

W ten sposób następuje poprawa charakterystyki pracy silnika w przedziale częściowego i pełnego obciążenia, a także redukcja zużycia paliwa. Nastawniki wałków rozrządu nabierają coraz większego znaczenia, szczególnie w obliczu coraz surowszych wymogów dotyczących emisji spalin. Umożliwiają one recyrkulację spalin i redukcję dławienia silnika, co zmniejsza emisję substancji szkodliwych.

Poniżej znajduje się przegląd aktualnej oferty, najważniejszych aplikacji w pojazdach oraz referencji producentów:

Dowiedz się więcej

Uszkodzenia zaworu motylkowego
Uszkodzenia zaworu motylkowego

W samochodach dostawczych Peugeot Boxer, Iveco Daily, Fiat Ducato i Citroen Jumper może dochodzić do uszkodzenia zaworu motylkowego, spowodowanego korozją. Jak postąpić w przypadku zdiagnozowania takiej awarii? Możliwe reklamacje wskazywane przez klientów warsztatu to: tryb awaryjny pracy silnika, nie działający zawór motylkowy. Kod błędu P0638 „Zawór sterujący przepustnicy – przerwany obwód". W wymienionych wyżej pojazdach […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!