Nowe części do Dacii w ofercie MEYLE-HD

, 21 lipca 2015, 16:01

Firma Wulf Gaertner Autoparts AG oferuje pod swoją marką MEYLE-HD zoptymalizowaną główkę drążka kierowniczego do modeli Dacia Logan i Sandero.

Z powodu wysokich obciążeń ta część szczególnie często ulega awarii. Wersja o przedłużonej żywotności pozwala na łatwiejsze przekonanie klientów do droższej naprawy o wysokiej jakości. Główki drążków kierowniczych są stale poddawane dużym obciążeniom. Z jednej strony działają na nie duże siły radialne podczas skręcania kół na postoju, z drugiej strony zła nawierzchnia może być przyczyną przedwczesnego zużycia w wyniku wytarcia. Wówczas części są wyraźnie słyszalne i odczuwalne poprzez hałasy i luzy w układzie kierowniczym.

W przypadku nowych główek drążków kierowniczych MEYLE-HD dla modeli Dacia główka kulowa jest wyraźnie większa niż zwykłe części z oryginalnej konstrukcji, co prowadzi do rozkładu sił działających na kulę w przegubie. Tym samym zredukowany został nacisk powierzchniowy na prowadnicę ślizgową z tworzywa sztucznego w przegubie kulowym.

Poza tym specjalnie opracowany skład smaru MEYLE jest optymalnie dopasowany do zastosowanych w przegubie materiałów ze stali, tworzywa sztucznego i gumy. Smar został opracowany wspólnie ze specjalistą do smarów do dużych obciążeń w celu zapobiegania powstawania momentów zerwania tarcia i efektu Stick-Slip (sklejanie w wyniku poślizgu). Wytwarza on między innymi stałą warstwę ślizgową pomiędzy trzpieniem kuli a prowadnicą ślizgową z tworzywa sztucznego i zapewnia równomierne ruchy w przegubie kulowym w pracy pod każdymi warunkami.

W sumie ulepszenia te prowadzą do wydłużenia żywotności w porównaniu z częścią oryginalną. Nowe główki drążków kierowniczych MEYLE-HD do modeli Dacia Logan i Sandero mają numery MEYLE 16-16 020 0011/HD i 16-16 020 0012/HD. Podobnie jak na wszystkie części MEYLE-HD producent z Hamburga na główki drążków kierowniczych udziela czteroletniej gwarancji.

Dowiedz się więcej

Nowe filtry paliwa MEYLE „Made in Germany”
Nowe filtry paliwa MEYLE „Made in Germany”

Firma Wulf Gaertner Autoparts AG pod marką MEYLE poszerza swój asortyment filtrów paliwa „Made in Germany“ o różne zastosowania dla modeli marek Audi, Seat, BMW i MINI. Filtry są wytwarzane w Niemczech według specyfikacji producenta. Do programu zalicza się teraz także dziesięć nowych referencji filtrów paliwa MEYLE „Made in Germany“ do ponad 370 zastosowań. Komponenty […]

Nowe zestawy naprawcze MEYLE do czujników impulsów wału korbowego
Nowe zestawy naprawcze MEYLE do czujników impulsów wału korbowego

Firma Wulf Gaertner Autoparts AG stawia na ułatwianie i uproszczanie prac naprawczych w warsztacie. Dlatego producent z Hamburga oferuje pod marką MEYLE nowe zestawy naprawcze do czujników impulsów wału korbowego. Składają się one z czujnika, wtyku, kabla i złączki kabla i są dostępne do uniwersalnego zastosowania w ponad 350 modelach marek Dacia, Nissan, Renault i […]

Meyle HD: Jedna wersja wahacza zastępuje trzy wersje oryginału
Meyle HD: Jedna wersja wahacza zastępuje trzy wersje oryginału

W swoim najnowszym wideo, „Mechanicy MEYLE“ wyjaśniają, jak w prosty i oszczędzający czas sposób może zostać zamontowany wahacz poprzeczny Meyle HD do modeli BMW z serii 5, 6 i 7 i dlaczego nie potrzebne jest wymiarowanie wstępne. Na kanale YouTube „MEYLE TV“ „Mechanicy MEYLE“ w poglądowych filmach wideo udzielają rad i wyjaśniają, jak w oszczędny […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!