Moto-Profil wśród „Polskich Ambasadorów” i „Polskich Gepardów”

, 19 czerwca 2015, 12:35

Moto-Profil uplasował się na mocnych pozycjach w zestawieniach towarzyszących rankingowi 200 największych firm redakcji „Wprost”, szczególnie biorąc pod uwagę przedsiębiorstwa z wyłącznie polskim kapitałem.

Moto-Profilowi przypadło miejsce 29. na liście „Polskich Ambasadorów”, a więc największych eksporterów oraz 41. w zestawieniu „Polskich Gepardów”, obejmującym 50 najszybciej rozwijających się rodzimych firm.

W rankingu najlepszych eksporterów firma zdobyła 62,6 punktów i uplasowała się na 29. pozycji wyprzedzając jako aż 71 innych, klasyfikowanych firm. Lista została wyselekcjonowana spośród 200 największych firm z polskim kapitałem. Autorzy rankingu brali pod uwagę przedsiębiorstwa, w których zagraniczna sprzedaż wyniosła w ubiegłym roku co najmniej dziesięć procent przychodów. Analizie poddano wielkość eksportu w ciągu ostatnich dwóch lat, jego udział w przychodach w latach 2013 i 2014 oraz dynamikę sprzedaży zagranicznej. Uwzględniono także kondycję finansową przedsiębiorstw.

Na liście najszybciej rozwijających się polskich przedsiębiorstw Moto-Profil zajął z kolei 41 miejsce z wynikiem 63,5 punktów i zyskał prestiżowe miano „Polskiego Geparda”. To zestawienie zbudowano głównie w oparciu o dane dotyczące przychodów firm, nakładów na inwestycje oraz efektywności działań. Na podstawie parametrów finansowych wybrano 50 najlepszych firm, którym przydzielono punkty uwzględniając: wielkość przychodów oraz ich dynamikę w ujęciu nominalnym i procentowym, wartość spółki oraz dynamikę, wskaźnik stopy zwrotu z kapitałów własnych, wskaźnik rentowności netto oraz poziom nakładów inwestycyjnych.

Podstawą dla obu zestawień była tegoroczna lista 200 największych polskich firm redakcji „Wprost”, gdzie Moto-Profil uplasował się na 153. pozycji.

– „Cieszy nas dobra pozycja w ogólnym zestawieniu oraz fakt, że w szczegółowych klasyfikacjach, biorących pod uwagę ważne dla nas parametry, przesuwamy się na coraz wyższe pozycje, szczególnie jeśli uwzględniane są przedsiębiorstwa z wyłącznie polskim kapitałem." – mówi Piotr Tochowicz, prezes zarządu Moto-Profil.

Dowiedz się więcej

Mocne poszerzenie oferty dla Tomex Hamulce
Mocne poszerzenie oferty dla Tomex Hamulce

Firma Tomex Hamulce w ostatnich dniach bardzo mocno poszerzyła swoją ofertę klocków hamulcowych przeznaczonych do samochodów osobowych. Wśród wielu nowych referencji pojawiły się klocki hamulcowe przeznaczone do takich aut jak: Opel Astra G, Meriva, Zafira, Vectra, VW Golf V, Touran, Renault Laguna II, Scenic, Vel Satis, Mercedes C, CL, E, S, SL Vaneo, a także […]

Moto-Profil ponownie na liście największych polskich firm
Moto-Profil ponownie na liście największych polskich firm

Wzrost eksportu oraz ogólny wzrost wartości przychodów ze sprzedaży to w dużej części elementy, które zadecydowały o tym, że Moto-Profil, właściciel marki ProfiAuto i członek sieci Temot International, kolejny raz znalazł się na liście największych polskich firm „Rzeczpospolitej”. Dystrybutor części i akcesoriów motoryzacyjnych z Chorzowa zajął w tym roku zbliżone do ubiegłorocznego miejsce na liście […]

Konferencje Partnerów Moto-Profil i ProfiAuto
Konferencje Partnerów Moto-Profil i ProfiAuto

Główne tematy, jakie pojawiły się na tegorocznej Konferencji Partnerów Handlowych firmy Moto-Profil oraz konferencji należącej do niej marki ProfiAuto koncentrowały się wokół udoskonalenia mechanizmu współpracy między siecią i jej partnerami oraz wdrażania nowoczesnych pomysłów. Coroczna Konferencja Partnerów Handlowych firmy Moto-Profil oraz Konferencja ProfiAuto odbyła się 17 października br. W ramach tej drugiej, na spotkaniu w […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Wodzu, 19 czerwca 2015, 20:41 0 0

a, co? zapomniano jak zwykle o ludziach tam tyrających !! Zyski !! niech się po tyłkach całują ale może ktoś pomyśli zanim Takim da medal ?! Może zacznie się tez brać pod uwagę biznesie również stosunek firmy do Jej pracowników ?!

Odpowiedz

kicN, 22 czerwca 2015, 7:29 0 0

Medal, wejdz chłopie na na stronę tego rankingu. Zapłacisz to masz- ot nowoczesny "piar" ;;)

Odpowiedz

Mareczek, 22 czerwca 2015, 7:31 0 0

Umowy śmieciowe i jest sukces !!!!

Odpowiedz

RM, 22 czerwca 2015, 21:22 0 0

MP zawsze cwaniakował.......tacy ludzie. Ale życie weryfikuje..nie dziś to jutro, nie jutro to za 5 lat.......ja zaczekam.

Odpowiedz

Ron, 23 czerwca 2015, 8:35 0 0

Nie rozumiem komentarzy pod artykułem. Wynika z nich że MP to obóz pracy... skoro płace i warunki pracy odstają od średnich norm panujących w PL - kto pokrzywdzonych trzyma na siłę ? Czy MP ogrodzony jest drutem kolczastym pod napięciem jak obozy pracy ? Fakt że teren jest ogrodzony ( zwiedzałem magazyn ), jednak strażników z psami i kałachami nie widziałem... :)
Fakt jest taki że to fajna innowacyjna firma która ma do zaoferowania oprócz części - całe zaplecze związane z możliwościami rozwoju dla ich partnerów. Do puki będą mieli dobrych ludzi w terenie, doradzających jak rozwijać firmę, pomagają w sprzedaży maszyn ( SIC! POMAGAJĄ NIE ODBIERAJĄC KLIENTÓW ) w powiązaniu z szeroką półką i paletą innych programów - będą konkurencyjni i będą się rozwijać.

Odpowiedz