Na szutrach rządzi Olsztyn

, 15 czerwca 2005, 0:00

Inter Parts Rally Team na podium Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski. Po bardzo czystej i skutecznej jeździe Zbigniew Staniszewski i Sebastian Rozwadowski ukończyli 62 Rajd Polski na trzecim miejscu. Czwarty na mecie Włoch Renato Travaglia stracił do olsztyńskiego kierowcy tylko 1,5 sekundy.
Doskonały wynik w rozgrywanym na Warmii i Mazurach rajdzie zawodnicy Automobilklubu Olsztyńskiego zawdzięczają równej i bezbłędnej jeździe. Mimo pokonywania dużych kolein i mocno rozrytych tras – odległy dopiero 32 numer startowy – duet z Olsztyna zajmował po pierwszym dniu czwarte miejsce. Awaria podczas drugiego etapu Szweda Oscara Svedlunda pozwoliła załodze biało-niebieskiego Mitsubishi Lancera wskoczyć na trzecie miejsce. Doskonały występ Inter Parts Rally Team obserwowało kilkadziesiąt tysięcy kibiców.
„Wynik osiągnięty podczas Rajdu Polski to efekt naszej ciężkiej pracy, wielu wyrzeczeń i konsekwencji w działaniu. To, co się wydarzyło w ciągu ostatnich kilku dni utwierdza mnie w przekonaniu, że słusznie inwestuje w ten sport. Mimo doskonałego wyniku nie ustrzegliśmy się jednak drobnych błędów. Już myślę jak je wyeliminować przed kolejnymi startami. Przed następną eliminacją RSMP Rajdem Nikon najprawdopodobniej treningowo wystartujemy w Rajdzie Strzelińskim. Decyzja zapadnie w ciągu kilku dni” – mówi Zbigniew Staniszewski.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!