Filtr UFI w supersilniku Mercedesa AMG C63

, 22 maja 2015, 15:09

System filtracyjny UFI FILTERS znalazł się na fabrycznym wyposażeniu (OE) sportowego Mercedesa AMG C63. Firma dostarcza filtr powietrza do silnika 4.0 w dwóch wariantach mocy: 476 KM i 510 KM.

Zadaniem systemu filtracyjnego w pojazdach takich jak Mercedes AMG C63 jest zapewnienie ochrony silnika, a jednocześnie maksymalnej wydajności nawet przy największych i najbardziej niebezpiecznych dla jednostki obciążeniach.

Tworząc filtr do sportowego Mercedesa, firma UFI wykorzystała swoje doświadczenia przy produkcji układów filtracyjnych dla pojazdów wyścigowych oraz w sektorze lotniczym. Moduł filtracyjny inżynierowie UFI zaprojektowali wspólnie ze specjalistami marki Mercedes-Benz, mając na uwadze bieżące trendy motoryzacyjne takie jak downsizing, konieczność redukcji i masy i zajmowanej przestrzeni, przy zachowaniu optymalnych parametrów filtracyjnych i ograniczenia hałasu.

Korpus modułu filtracyjnego wykonany z tworzywa sztucznego jest w pełni zintegrowany z silnikiem, zapewniając zwartość i lekkość konstrukcji. Panel filtracyjny wykonano z włókien celulozowych. Posiada on certyfikat ISO5011, co potwierdza, że jest w stanie odseparować nawet najmniejsze cząstki, które mogłyby zaszkodzić poprawnej pracy silnika.

Jakość OE jest gwarantowana przez UFI także dla produktów dostępnych na rynku aftermarketowym pod markami UFI FILTERS oraz FILTER SOFIMA. 

Dowiedz się więcej

Nowy filtr UFI do silników Multijet
Nowy filtr UFI do silników Multijet

Nowy filtr oleju napędowego produkcji UFI Filters jest przeznaczony m.in. do pojazdów Fiat Ducato, Citroen Jumper i Peugeot Boxer. Filtr dostępny jest także pod marką Sofima. Nowoczesna technologia separacji wody zapewnia ponad 95-procentową skuteczność, dzięki czemu filtr skutecznie chroni układ wtryskowy silnika przed uszkodzeniami. Nowy filtr posiada stalowy korpus. Materiał filtracyjny został opracowany w laboratoriach […]

UFI Filters dostarcza swoje produkty na pierwszy montaż do silników Volkswagena
UFI Filters dostarcza swoje produkty na pierwszy montaż do silników Volkswagena

UFI Filters kontynuuje swoją współpracę z największym producentem samochodów w Europie. Na pierwszy montaż w silnikach 1.6 TDI i 2.0 TDI, Volkswagen wykorzystał systemy filtracji paliwa UFI. Filtry UFI są wykorzystywane na pierwszy montaż w silnikach pojazdów segmentu C. Można je znaleźć w Volkswagenie Golfie VII i jego przestronnej wersji Sportvan, która zadebiutowała wiosną bieżącego […]

Najczęstsze pytania dotyczące filtrów paliwa – wywiad z Ewą Dukat z firmy StepGroup
Najczęstsze pytania dotyczące filtrów paliwa – wywiad z Ewą Dukat z firmy StepGroup

Wymiana filtra paliwa jest standardową procedurą we współczesnych pojazdach. Czy wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jaką funkcję ów filtr pełni, przed czym zabezpiecza silnik samochodu i dlaczego należy pamiętać o nim przy standardowych przeglądach? Na najczęstsze pytania dotyczące filtrów paliwa odpowiedziała Ewa Dukat, Sales Assistent Product marek UFI i SOFIMA w firmie StepGroup, zarządzającą […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!