Hengst otwiera nową fabrykę w Polsce

, 20 maja 2015, 10:08

Firma Hengst, specjalizująca się w dziedzinie projektowania i produkcji systemów filtracyjnych wykorzystywanych w motoryzacji otwiera nową fabrykę w Polsce.


Zygmunt Wabiński (z przodu po lewej) i Jens Röttgering (z przodu po prawej) podczas podpisywania umowy spółki.

Firma Hengst powstała w 1958 r. Trzy lata później została dostawcą filtrów bezpośrednio na linię produkcyjną do silników pojazdów marki Mercedes Benz. Od tego wydarzenia minęło już ponad 50 lat, a firma Hengst rozwija się proponując producentom samochodów pionierskie rozwiązania w dziedzinie nowoczesnych systemów filtracji.

W ramach globalnej strategii Hengst uruchamia z końcem maja kolejny nowoczesny zakład produkcyjny. Poza rodzimymi fabrykami usytuowanymi w Niemczech, Polska stanie się drugą co do wielkości europejską lokalizacją, w której będą produkowane filtry segmentu Premium znakowane marką Hengst. Fabryka wyposażona w najnowszej generacji linie technologiczne powstała w polskim centrum filtracji, Gostyniu koło Poznania. Tak dobra lokalizacja inwestycji pod kątem sieci dróg gwarantuje optymalne połączenie z fabrykami w Berlinie i Munster oraz europejskim centrum logistycznym w Nordwalde, a jednocześnie otwiera nieograniczone możliwości rozwoju marki Hengst na rynkach wschodnioeuropejskich.

Nowo powstała spółka – Hengst Poland Sp z o.o. jest kierowana przez Zygmunta Wabińskiego, który w nowej funkcji będzie mógł wykorzystać swoje ponad 25-letnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie produkcji filtrów.

Lokalizacja w Polsce jest porównywalna z otwartymi niedawno zakładami w Singapurze i Indiach, które na swoich kontynentach dostarczają produkty Hengst bezpośrednio na rynek OEM oraz OES. Tym samym spółka Hengst jest obecna na czterech kontynentach, w siedmiu krajach, gdzie posiada łącznie dziewięć zakładów produkcyjnych.

– „Określa to istotne ramy, pozwalające uwzględnić specyfikę różnych międzynarodowych rynków i optymalnie określić właściwy kierunek naszego rozwoju i produkcji” – wyjaśnia Jens Röttgering, przewodniczący Rady Nadzorczej i prezes zarządu grupy Hengst.

Dowiedz się więcej

Technologie Hengst na targach Automechanika
Technologie Hengst na targach Automechanika

Podczas nadchodzących targów Automechanika, Hengst przedstawi swoją kompletną ofertę. Firma zaprezentuje między innymi filtr oleju z dodatkowymi przekładkami stabilizującymi medium filtrujące,tzw. „stack filter”. To zaawansowane technologicznie rozwiązanie po raz pierwszy zostało użyte w najnowszej platformie silnika Daimlera HDEP (Heavy Duty Engine Platform). W silnikach do samochodów ciężarowych filtry oleju często są narażone pracę w ekstremalnych […]

Hengst dostawcą roku Daimler AG
Hengst dostawcą roku Daimler AG

Podczas gali dostawców Daimler AG firma Hengst Automotive została uhonorowana przez koncern tytułem „Dostawca roku 2013”. W roku 1961 Hengst po raz pierwszy został dostawcą filtrów bezpośrednio na linię produkcyjną do silników Mercedes Benz.  Hengst to nie tylko filtry, ale całe moduły filtrujące dostarczane do silników samochodów osobowych i ciężarowych. Najważniejszym kierunkiem wspólnego działania obu […]

Filtracja – szkolenia techniczne HENGST
Filtracja – szkolenia techniczne HENGST

Firma Hengst organizuje szkolenia dotyczące filtrów użytkowanych w motoryzacji. Z zewnątrz wydaje się, że każdy filtr wygląda tak samo, ale zaglądając do środka zobaczymy istotne różnice, które mają wpływ na skuteczność filtrowania powietrza, oleju paliwa czy też powietrza napływającego do kabiny. Na szkoleniach Hengst można samemu zobaczyć, dotknąć i porównać różne rodzaje filtrów.  Istotne są […]

Hengst: Najwyższa pora na zmianę filtra kabinowego
Hengst: Najwyższa pora na zmianę filtra kabinowego

Początek wiosny to doskonały czas na zmianę filtra kabinowego i najlepszy sposób na pozbycie się pyłków i zanieczyszczeń. Tylko wysokiej jakości filtry zapewniają komfort podróżowania, zdrowie i bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Stosowane  w pojazdach filtry mają za zadanie nie tylko chronić silnik ale także zdrowie i komfort kierowcy oraz pasażerów. To zadanie spełniają tylko najlepsze […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

LOL, 18 czerwca 2015, 14:49 1 0

A gdzie Karol zwany Czarlim....czyżby był potrzebny murzyn ale nie do zdjęć?

Odpowiedz