Nauka z portalem HELLA TechWorld

, 20 maja 2015, 23:43

Szkolenia on-line oferuje wiele uczelni i placówek edukacyjnych. Ten sposób nauki pozwala uczyć się we własnym tempie, wtedy gdy jest na to czas. Dostęp on-line pozwala na przerwanie i ponowny powrót do lekcji w dowolnym momencie.

Szkolenia tego typu przygotowane są z wykorzystaniem nowoczesnych technik audiowizualnych, wszystko po to, aby nauka zaciekawiała i wzbudzała apetyt na więcej. Każde takie profesjonalne szkolenie pozwala również sprawdzić swą wiedzę i umiejętności, z reguły są to testy dotyczące poszczególnych tematów szkolenia. Aplikacja szkoleniowa kontroluje postępy uczącego się i wskazuje mu zagadnienia, które są już opanowane i kroki jakie należy podjąć wobec tematów niezaliczonych. Szkolenia on-line to obecnie najnowocześniejsze systemy nauki samodzielnej, dostępne dla każdego zainteresowanego podnoszeniem swoich kwalifikacji.

Portal wiedzy HELLA TechWorld już od ponad trzech lat jest dostępny dla każdego, kto interesuje się motoryzacją. Tu firma HELLA udostępnia swą wiedzę, doświadczenie i informacje gromadzone przez ponad 115 swego istnienia. Portal HELLA TechWorld nie jest portalem wizerunkowo-reklamowym, to autentyczna wiedza przekazywana przez specjalistów w atrakcyjnej, nowoczesnej i bardzo przyjaznej odbiorcom formie. Zasoby portalu są bardzo szerokie, warto zagłębić się w jego strukturę. Dziś zwracamy uwagę na aspekt edukacyjny tego portalu – szkolenia on-line.

W polskojęzycznej odsłonie HELLA TechWorld uruchomione zostało szkolenie on-line dotyczące podstaw diagnostyki. Diagnostyka i używanie testerów elektroniki samochodowej to dziś już konieczność dla niemal każdego niezależnego warsztatu. Systemy w pojazdach coraz bardziej się komplikują, przybywa elektroniki, co odsuwa typowe dotychczas naprawy mechaniczne na drugi plan. Bez znajomości podstaw diagnostyki obsługa nowoczesnych pojazdów staje się bardzo trudna a w wielu przypadkach wręcz niemożliwa. Aby ułatwić zrozumienie zachodzących zmian w konstrukcji i umożliwić mechanikom poruszanie się po systemach elektronicznych pojazdów portal wiedzy HELLA TechWorld oferuje bezpłatne szkolenie on-line DIAGNOSTYKA.

Skorzystanie z kursu podstaw diagnostyki wymaga zarejestrowania się i uzyskania dostępu do portalu. W tym celu należy wywołać stronę w sieci Internet: www.hella.com/techworld, następnie wybrać język komunikacji i jeżeli nie ma jeszcze rejestracji należy zarejetrować się. Uzyskany kod dostępu pozwoli na korzystanie ze wszystkich zasobów portalu. Po zalogowaniu do portalu ze strony głównej należy wybrać szkolenia on-line. Otworzy się aplikacja edukacyjna o bardzo prostym i intuicyjnym interfejsie użytkownika. Wybierając kolejne tematy przez rozwijane menu kursant będzie uczestniczył w interaktywnych lekcjach. Informacje przekazywane są tekstem pojawiającym się na ekranie z towarzyszącymi mu animacjami. Tekst lekcji na życzenie kursanta jest odczytywany przez lektora. W każdej chwili można powtarzać wybrany fragment lekcji, lekcja może być przerwana i można do niej wrócić kiedy będzie na to czas, system zapisuje miejsce, w którym aplikacja zastała opuszczona przez studenta.

Po przestudiowaniu teorii, szkolenie DIAGNOSTYKA wymaga podjęcia działań praktycznych. Są to przygotowane interaktywne sceny warsztatowe. Kursant wciela się w rolę mechanika i korzystając z wyświetlanych możliwości, wybiera działania mające na celu rozwiązanie przedstawionego w scenie problemu. Tylko poprawne zastosowanie wszystkich procedur pozwala na zakończenie ćwiczenia. Każde niepoprawne działanie jest sygnalizowane odpowiednią podpowiedzią i wymaga dokonania ponownego wyboru funkcji. Po wykonaniu wszystkich ćwiczeń student ma możliwość uczestniczenia w sprawdzianie wiedzy w systemie testowym. Aplikacja zadaje pytania i pozwala na wybór prawidłowej odpowiedzi z kilku prezentowanych. Brak wystarczającej liczby prawidłowych odpowiedzi wymusza powrót do niezaliczonej lekcji szkolenia.

Szkolenie DIAGNOSTYKA oferowane przez portal HELLA TechWorld to minimum wiedzy, jaką powinien posiadać mechanik wchodzący w świat nowoczesnej diagnostyki systemów elektronicznych obecnych pojazdów. Ci, którzy maja już doświadczenie, mogą wykorzystać ten trening do ugruntowania i usystematyzowania swojej wiedzy. Szkolenie to polecamy także uczniom szkół samochodowych i mechanicznych, pozwoli im poznać wiedzę, której nie ma w programie nauczania, a jest konieczna przy pracy z nowoczesnymi pojazdami.

HELLA zachęca do korzystania z zasobów bezpłatnego i bardzo bogatego portalu wiedzy HELLA TechWorld.

Dowiedz się więcej

HELLA partnerem technologicznym studentów Politechniki
HELLA partnerem technologicznym studentów Politechniki

Zespół Łódź Solar Team, stworzony przez studentów Politechniki Łódzkiej może w przyszłości odnieść sukces w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Studenci otrzymali wsparcie od polskiego oddziału koncernu HELLA – marka została partnerem technologicznym projektu. HELLA skupia swoją działalność na inwestycji w nowe rozwiązania motoryzacyjne, które pozwalają na dbałość o środowisko naturalne. – „Gdy tylko dowiedzieliśmy się, […]

HELLA poprawia wyniki finansowe
HELLA poprawia wyniki finansowe

Koncern HELLA przez 9 miesięcy roku obrotowego 2014/2015 znacząco zwiększył sprzedaż i zyski. Producent oświetlenia samochodowego odnotował 7 procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu z ubiegłym rokiem (do 4 218 miliardów euro). HELLA odnotowała znaczący wzrost w trzecim kwartale roku obrotowego 2014/2015, co oznacza poprawę w porównaniu do drugiego kwartału. W ten sposób po raz kolejny spółka przerosła […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!