Moto-Profil ponownie na liście największych polskich firm

, 14 maja 2015, 13:53

Wzrost eksportu oraz ogólny wzrost wartości przychodów ze sprzedaży to w dużej części elementy, które zadecydowały o tym, że Moto-Profil, właściciel marki ProfiAuto i członek sieci Temot International, kolejny raz znalazł się na liście największych polskich firm „Rzeczpospolitej”.

Dystrybutor części i akcesoriów motoryzacyjnych z Chorzowa zajął w tym roku zbliżone do ubiegłorocznego miejsce na liście 500 największych firm, opracowanej przez redakcję „Rzeczpospolitej”. Podczas układania listy uwzględniano dane finansowe – m.in. przychody ze sprzedaży – które w przypadku Moto-Profil wzrosły w 2014 roku o niemal 10 procent, a także udział eksportu w sprzedaży – wynoszący 32,2 procent, co przełożyło się na 378 miejsce na liście.

– „To był dobry rok. Tendencja w branży motoryzacyjnej, związana z mniejszymi zakupami samochodów już się kończy. W branży aftermarket także trudno mówić o kryzysie, a nasze doświadczenie pokazuje, że jesteśmy bardzo uprzywilejowanym segmentem rynku. Tu działa prosty mechanizm – kiedy ludziom trudniej kupić nowy samochód, bardziej dbają o obecny, a my im w tym pomagamy. Natomiast kiedy kupują nowe samochody, sprzedają starsze, a nowi nabywcy w pierwszym rzędzie zajmują się weryfikacją ich stanu technicznego, także sięgając po części i akcesoria" – mówi Piotr Tochowicz, prezes zarządu Moto-Profil.

Dowiedz się więcej

Moto-Profil wśród „Polskich Ambasadorów” i „Polskich Gepardów”
Moto-Profil wśród „Polskich Ambasadorów” i „Polskich Gepardów”

Moto-Profil uplasował się na mocnych pozycjach w zestawieniach towarzyszących rankingowi 200 największych firm redakcji „Wprost”, szczególnie biorąc pod uwagę przedsiębiorstwa z wyłącznie polskim kapitałem. Moto-Profilowi przypadło miejsce 29. na liście „Polskich Ambasadorów”, a więc największych eksporterów oraz 41. w zestawieniu „Polskich Gepardów”, obejmującym 50 najszybciej rozwijających się rodzimych firm. W rankingu najlepszych eksporterów firma zdobyła […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Wodzu, 17 maja 2015, 15:08 0 0

Gratulacje . Tylko jak sprawdzono wyniki firmy - nie jest spółką akcyjną jak IC ?
Po za ty , może przy okazji zajmą się też spawami pracowniczymi - bo słychać że z tym jest bardzo kiepsko . raz jeszcze Gratuluję

Odpowiedz

Marek, 17 maja 2015, 20:34 0 0

Dajta nam, pracownikom umowy o pracę !!!!!

Odpowiedz