Atrakcje ProfiAuto Show 2015

, 12 maja 2015, 15:32

Tegoroczne targi ProfiAuto Show po raz pierwszy odbędą się w nowej formule. Dzięki częściowej zmianie lokalizacji, organizatorom udało się wprowadzić do programu imprezy jeszcze więcej motoryzacyjnych atrakcji. Wśród nich: loty motocykli, quadów i rowerów MTB oraz unikalne skoki synchroniczne.

ProfiAuto FMX & Music Show w Katowicach

Impreza motosportowa, towarzysząca targom branżowym ProfiAuto Show obędzie się na płycie katowickiego Spodka. Główne atrakcje przewidziano na sobotni wieczór (23 maja). Zobaczymy wówczas popisy najlepszych motocyklistów, pojawią się m.in. stalowe rampy, które umożliwią zawodnikom wyjątkowe skoki synchroniczne. Lista bohaterów wieczoru, którzy zaprezentują swoje możliwości w stolicy Górnego Śląska, wciąż się wydłuża. Do zawodników z Polski, Niemiec, Finlandii, Czech i Słowenii dołączył właśnie rosyjski team Adrenaline Rush.

Organizatorzy przewidzieli, że w momentach kulminacyjnych w powietrzu będzie znajdować się jednocześnie aż 6 motocykli. Aż pięciu zawodników ze stawki na stałe ma w swoim repertuarze backflipa, czyli salto na motocyklu na odległość 23 metrów. Bohaterowie wieczoru zapowiadają, że podczas zawodów walczyć będą m.in. na kombinacje standardowych tricków wykonywanych do góry nogami. Walka o tytuł najlepszego zawodnika pierwszej rundy tegorocznego Sky Fighters CUP, podkręcana będzie ostrą muzyką na żywo, serwowaną przez zespoły Yuma i Acid Drinkers.

– „ Do zawodów przygotowuję się trenując w szkole motocrossu Sky Fighters backflipy combo do basenu z gąbkami i lądowanie na ziemię. Cały czas dokucza mi ból kolana po operacji, ale na tyle niewielki, że możliwe są już pełne, intensywne treningi. W Spodku chcę powalczyć o podium
i zaprezentować nowe kombinacje backflipów. Zapraszam wszystkich serdecznie na tę wyjątkową imprezę. Energetyczne show, świetna rywalizacja i ostre tricki gwarantowane." – zapowiada Mistrz Polski FMX, Artur Puzio.

Do zawodników ProfiAuto FMX & Music Show dołączył właśnie rosyjski team Adrenaline Rush, który będzie dzięki temu miał okazję po raz drugi wystąpić w Polsce. Tworzą go Mihail Yargin, Nikolay Ivankov i Vladimir Yarygin. Repertuar tricków, jakie wykonują goście zza wschodniej granicy jest szeroki, a należą do nich m.in. backflip plus combo, standard trick tsunami, dead body, whip, rocs solid, double grab, lazy boy, he'll clicker flip, nac nac flip, cordova flip, super flip czy no hand flip. Adrenaline Rush ma już spore osiągnięcia: Mihail Yargin wygrał m.in. Whip Contest w zawodach Night of the Jumps w Penza, a Nikolay Ivankov zajął 3 miejsce w tych samych zawodach w Polsce. Vladimir Yarygin to natomiast wielokrotny zwycięzca zawodów motocrossowych w Rosji.

Rywalizacja zapowiada się ostro, bo pozostali zawodnicy ProfiAuto FMX & Music Show nie pozostają w tyle. Warto przypomnieć, że dwudziestodwuletni Artur Puzio jest zdobywcą wielu tytułów, m.in. Mistrza Polski 2012, 2013 i Pucharu Polski 2011, a także uczestnikiem Mistrzostw Świata Night of the Jumps 2012 i 2014. To zawodnik, który zasłynął między innymi z wykonania prawdopodobnie największej ilości minibackflipów na 1 mobilnej rampie w ciągu 1 minuty.

Na liście osiągnięć Tobiasa Fincka, z Niemiec jest natomiast m.in.: 3 miejsce Fight Club FMX Jam Rohrberg 2014, 6 miejsce German Freestyle Motocros 2013, 5 miejsce Motocross Club National Championship 2011, a także udział w zawodach best whip podczas Night of the Jumps. Także Ikka Salo z Finlandii, kolejny zawodnik ProfiAuto FMX & Music Show, może poszczycić się osiągnięciami takimi jak m.in. wyróżnienia związane z best whip Sweetspot Allstars, LG Action Sports Berlin, czy wykręcenie body variala podczas Masters of Dirt.

Od wysokiej stawki nie odstaje również Zdenek Fusek z Czech, który na koncie ma 3 miejsce Skillz Up w Toruniu 2013, 1 miejsce w Skillz Up w Zielonej Górze 2012 oraz udział w FMX Gladiator Games. Ales Rozman, jedyny zawodnik, który wystartuje na quadzie to natomiast trzykrotny mistrz motocrossowy Słowenii, mistrz Supersross i utytułowany zawodnik imprez takich jak X-Games Aspen czy Masters of Dirt.

Bilety na ProfiAuto FMX & Music Show są dostępne w serwisie Eventim: http://bit.ly/1NzCanz Uprawniają one także do wejścia na targi ProfiAuto Show, którym impreza towarzyszy.
Więcej informacji na temat imprezy znaleźć można na stronach www.fmxshow.pl oraz http://on.fb.me/1AZIyPB

Dowiedz się więcej

Nowa odsłona targów ProfiAuto Show
Nowa odsłona targów ProfiAuto Show

Dwunasta edycja targów motoryzacyjnych ProfiAuto Show będzie wyjątkowa pod kilkoma względami. Po raz pierwszy impreza obejmie nie tylko tereny Spodka, ale także nowo powstałego Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Dwunaste targi ProfiAuto Show odbędą się 23 i 24 maja 2015 roku w Katowicach. Wśród atrakcji znajdą się m.in.: zawody freestyle motocross z jednymi z najlepszych […]

Szkolenia branżowe w czasie targów ProfiAuto Show 2015
Szkolenia branżowe w czasie targów ProfiAuto Show 2015

Targi ProfiAuto 2015 to okazja do zapoznania się z szeroką ofertą firm, działających na motoryzacyjnym aftermarkecie, ale nie tylko. Osoby zainteresowane poszerzaniem swojej wiedzy technicznej, jak co roku, będą mogli skorzystać ze szkoleń. Szkolenia będą odbywać się w salach konferencyjnych Katowickiego Spodka, a także na stoiskach wystawców. W sobotę, 23 maja 2015 r. w salach […]

Targi ProfiAuto Show 2015 – pokazaliśmy je Wam na żywo
Targi ProfiAuto Show 2015 – pokazaliśmy je Wam na żywo

ProfiAuto Show 2015 to bez wątpienia najważniejsze wydarzenie wiosny dla motoryzacyjnego aftermarketu. Naszych Czytelników, którzy nie mogli pozwolić sobie na weekendowy wyjazd do Katowic zaprosiliśmy na relację online. Od sobotniego poranka aż do niedzieli (22-23 maja) na bieżąco informowaliśmy o najciekawszych wydarzeniach i atrakcjach targów. Od momentu rozpoczęcia relacji artykuł był aktualizowany na bieżąco*. Wystarczyło […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Kuko, 12 maja 2015, 20:58 0 0

Chyba mala kopia targow inter carsu, tylko skala nie taka...

Odpowiedz

klient, 14 maja 2015, 12:21 0 0

czyli jak zwykle w MP wielkie zapowiedzi...

Odpowiedz

jamaj, 15 maja 2015, 11:30 0 0

Tak niewiele brakuje tej imprezie do cyrku, proponuję jeszcze żonglerów, połykaczy ognia i karłów, będzie komplet.

Odpowiedz

Anonim, 15 maja 2015, 15:06 0 0

SZKODA CZASU, PIWO MOŻNA WYPIĆ W LEPSZYM KLIMACIE...

Odpowiedz