Zmarł François Michelin – dyrektor Grupy Michelin

, 30 kwietnia 2015, 10:02

W wieku 89 lat zmarł François Michelin, który przez 47 lat pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego Grupy Michelin. W 1995 r. to właśnie Francois Michelin podjął decyzję o zakupie przez Grupę pakietu większościowego akcji olsztyńskiej fabryki opon.

W czasie gdy Francois Michelin zarządzał Grupą Michelin, umocniła ona swoją międzynarodową pozycję, między innymi dzięki poszerzeniu obecności na zagranicznych rynkach i rozwojowi technologii opon radialnych.

 

Francois Michelin kierował Grupą Michelin do 73 roku życia. Był wnukiem Edouarda Michelin – założyciela firmy. Zmarł w środę 29 kwietnia 2015 r.

Dowiedz się więcej

Nowe opony Michelin dla Audi R8
Nowe opony Michelin dla Audi R8

Specjalnie dla nowego modelu Audi R8 powstała udoskonalona wersja opony Michelin Pilot Sport Cup 2. Ogumienie zaliczane do segmentu o najwyższych osiągach będzie dostępne w wyposażeniu opcjonalnym montowanym na życzenie klienta. Ogumienie miało łączyć w sobie takie cechy, jak wysoka przyczepność na suchej nawierzchni oraz maksymalne bezpieczeństwo na mokrej. W nowej oponie Michelin Pilot Sport […]

Letnia opona Michelin CrossClimate z zimową homologacją
Letnia opona Michelin CrossClimate z zimową homologacją

Michelin zaprezentował pierwszą letnią oponę posiadającą jednocześnie homologację zimową, co potwierdza umieszczone na boku opony oznaczenie 3PMSF. Oznacza to, że ta opona może być używana zimą również w krajach gdzie opony zimowe są obowiązkowe. W przeciwieństwie do opon całorocznych, których osiągi w lecie i zimie są wynikiem technicznego kompromisu, Michelin CrossClimate uzyskała najwyższą klasę „A” […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!