Pirelli sprzedaje udziały w kablach

, 8 czerwca 2005, 0:00

Koncern Pirelli sprzeda sektor kabli i systemów energetyczny oraz telekomunikacyjnych Goldman Sachs Capital Partners za 1,3 mld euro.
Porozumienie pomiędzy włoską grupą Pirelli oraz Goldman Sachs Capital Partners zostało podpisane na początku czerwca w Mediolanie. W jego wyniku Pirelli sprzeda sektor kabli i systemów energetycznych oraz telekomunikacyjnych, który osiągną w roku 2004 obroty na poziomie 3,2 mld euro oraz zysk operacyjny w wysokości 110 mln euro. Dział ten obejmuje 52 fabryki na całym świecie oraz 12 tysięcy pracowników. Transakcja opiewa na 1,3 mld euro.
W ten sposób Pirelli zakończy strategiczną reorientację swoje działalności ogłoszoną w 2001 roku. Firma skoncentruje się na rozbudowie i rozwoju zaawansowanych technologicznie działów, do których należą telekomunikacja, opony, nieruchomości oraz technologie szerokopasmowe i światłowodowe.
Transakcja oczekuje na końcową akceptację rządów zaangażowanych stron, krajowych urzędów antymonopolistycznych oraz, ze względu na lokalizację części produkcji, francuskiego Ministerstwa Gospodarki.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!