Fuyao chce być największym producentem szyb samochodowych na świecie

, 15 kwietnia 2015, 15:47

Firma Fuyao chce zdobyć pozycję globalnego lidera na rynku szyb samochodowych. W zrealizowaniu tych ambitnych celów firmie Fuyao mają pomóc niedawne inwestycje w Rosji i USA.

Fabryka w Ohio ma rozpocząć produkcję pod koniec 2015 roku, od samego początku pracując z niemal pełnym obciążeniem. Umożliwią to już podpisane umowy z największymi producentami samochodów, którzy mają swoje fabryki na terenie USA. Według Credit Suisse, amerykańska fabryka Fuyao wygeneruje w 2016 roku 10 proc. przychodów firmy i aż 18 proc zysku.

Fuyao jest aktualnie trzecim największym producentem szyb samochodowych na świecie, mając 20 proc. udział w rynku. Jednak największa część przychodów firmy pochodzi z ich macierzystego rynku – Chin. W 2014 roku firma miała tam 60 proc. udział w rynku szyb fabrycznie montowanych (w fabrykach w Chinach), a także 30 proc. udział na rynku  wtórnym.

Liczby te pokazują potencjał wzrostu, jaki dają Fuyao nowe inwestycje. Dzięki nim firma będzie mogła znacząco zwiększyć swój udział w rynkach zagranicznych, w tym w szczególności w USA. Wzrosty te mogą już w 2016 roku doprowadzić do zmiany na pozycji lidera rynku szyb samochodowych na świecie. Aktualnie jest nim japońska firma Asahi Glass (AGC), która ma 23 proc. udział w rynku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Chińczyk, 20 kwietnia 2015, 21:51 0 0

Syćko chińskie.......filtr, pasek, miotła, wiadro, lampa, klamka, koło młyńskie syćko chińskie !!!!

Odpowiedz