Inauguracja Centrum Szkoleniowego Inter Cars SA

, 8 kwietnia 2015, 13:46

Nowe Centrum Szkoleniowe Inter Cars SA zainaugurowało swoją działalność kilkudniowym szkoleniem dla klientów z rynku osobowego i ciężarowego.

W dniach 1-3 kwietnia odbyły się pierwsze szkolenia w Centrum Szkoleniowym Inter Cars SA. Po raz pierwszy obiekt przy ul. Gdańskiej 27 w Cząstkowie Polskim został udostępniony szerszej publiczności. Na pierwszy ogień poszły szkolenia osobowe dotyczące klimatyzacji oraz ciężarowe poruszające temat skrzyń biegów.

– „To Centrum to kamień milowy w naszej działalności. Obecnie jesteśmy w stanie przeprowadzać prawie każdy rodzaj szkoleń. Mamy ponad 200 m2 powierzchni sal wykładowych, gdzie możemy przeprowadzać szkolenia teoretyczne. Ale to tylko przedsmak tego, co jest najważniejsze. Olbrzymi, w pełni wyposażony warsztat, w którym możemy przeprowadzać szkolenia praktyczne z rynku ciężarowego oraz osobowego." – mówi Maciej Bobrowski, kierownik Działu Szkoleń Technicznych Inter Cars SA.

Warsztat jest w stanie przyjąć ciągnik razem z naczepą lub przegubowy autobus. Stanowiska wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt warsztatowy – m.in. podnośniki, testery diagnostyczne, stacje do klimatyzacji i wiele innych. Do dyspozycji uczestników szkoleń są również samochody szkoleniowe zarówno ciężarowe, jak i osobowe.

– „Jesteśmy w stanie wywołać w tych samochodach każdą usterkę z jaką może spotkać się mechanik podczas swojej codziennej pracy. Następnie pokazujemy, jak ją prawidłowo zdiagnozować i naprawić. Przez to nasze możliwości w przeprowadzaniu szkoleń są praktycznie nieograniczone." – kontynuuje Maciej Bobrowski.

W pierwszym szkoleniu ciężarowym udział wzięli mechanicy z Litwy. To pokazuje, że jest to przedsięwzięcie nie tylko na skalę Polski, ale również regionu. Szkolenia są kilkudniowe, więc klientom IC opłaca się przyjechać na nie nawet z daleka. Tym bardziej, że w okolicy jest bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa ze względu na położone w pobliżu lotnisko w Modlinie. Centrum znajduje się w dogodnym miejscu przy trasie nr 7, 20 km od Warszawy w kierunku Gdańska.

– „Tematem pierwszego szkolenia, które odbyło się w dwóch ostatnich dniach były układy klimatyzacji. Podzielone było na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Tak podział daje możliwość weryfikacji na żywo zdobytej wiedzy. To pierwsze szkolenie oceniam bardzo pozytywnie. Grupa była bardzo aktywna, angażowała się w działania i sama podejmowała inicjatywę. Widać było, ze mam do czynienia z pasjonatami, którzy chcą zgłębiać wiedzę techniczną." – mówi Paweł Szymański, trener rynku samochodów osobowych.

– „Szczerze powiedziawszy klimatyzacja to dla mnie nowe zagadnienie, więc takie szkolenie daje mi bardzo dużo. Jest dobrze przygotowane i prowadzone i na pewno wykorzystam wiedzę w nim zdobytą w codziennej pracy." – mówi Robert Kempa, właściciel zakładu Elektromechanika Pojazdowa z Ostrzeszowa.

– „Pod względem technicznym i merytorycznym Centrum Szkoleniowe jest bardzo dobrze przygotowane. Staram się często uczestniczyć w różnych szkolenia i to wydaje mi się być jednym z lepiej przygotowanych. Zarówno, jeżeli chodzi o zaplecze techniczne, materiały szkoleniowe oraz wiedzę techniczną trenerów." – dodaje Maciej Krok z firmy Master Cars.

– „Pierwszy raz biorę udział w szkoleniu przeprowadzanym bezpośrednio na samochodzie. Muszę przyznać, ze to dobry pomysł. Na przykład pierwszy raz miałem możliwość rozebrania sprężarki. Podczas zwykłego szkolenia nie byłyby to możliwe." – dodaje Łukasz Sulima, pracownik serwisu „Fol-Car".

 

Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniach odbywających się w Centrum Szkoleniowym Inter Cars SA lub całościową ofertą Działu Szkoleń mogą skorzystać ze strony: www.szkolenia.intercars.com.pl.

Dowiedz się więcej

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!