Przejazd pojazdu z systemem automatycznego sterowania zakończony sukcesem

, 7 kwietnia 2015, 10:29

Dystans 5500 kilometrów w 99 procentach pokonany przez pojazd w trybie automatycznej jazdy. To nowy rekord ustanowiony przez firmę Delphi Automotive. Nietypowy przejazd odbył się w Ameryce Północnej.

Podróż dała możliwość inżynierom Delphi przetestowania oraz zebrania informacji, które pomogą na dalszy rozwój technologii aktywnego bezpieczeństwa – jednego z najszybciej rozwijających się segmentów przemysłu motoryzacyjnego. Zespół zebrał prawie trzy terabajty danych – dla porównania jest to około 30 procent z drukowanych zasobów Biblioteki Amerykańskiego Kongresu.

– „Nasz pojazd zachowywał się wybitnie dobrze w trakcie przejazdu, wręcz przekraczając nasze oczekiwania. Wiedza uzyskana dzięki tej podróży pomoże zoptymalizować nasze obecne technologie z obszaru aktywnego bezpieczeństwa oraz przyspieszy ich rozwój w przyszłości. Dzięki temu będziemy mogli dostarczać do naszych konsumentów produkty najwyższej jakości” – powiedział Jeff Owens, dyrektor ds. nowych technologii Delphi. 

Podczas dziewięciodniowej podróży przez 15 stanów USA oraz Dystrykt Kolumbii (Waszyngton), system został przetestowany we wszystkich możliwych sytuacjach drogowych, jak ronda, remonty, mosty, tunele, przy udziale innych uczestników ruchu oraz w różnych warunkach pogodowych.  

System automatycznej jazdy Delphi zainstalowany w pojeździe jest wyposażony w zaawansowane technologie oraz funkcje, z których część jest już oferowana na rynku np. system minimalizacji skutków kolizji, zintegrowany moduł radaru i kamery, system ostrzegający przed kolizją z przodu i opuszczeniem pasa ruchu.

Dowiedz się więcej

Samochód Delphi wykona przejazd przez USA z systemem automatycznego sterowania
Samochód Delphi wykona przejazd przez USA z systemem automatycznego sterowania

Przygotowany przez firmę Delphi samochód, pokona trasę z Kalifornii do Nowego Jorku. Będzie to najdłuższy przejazd automatycznie kierowanym pojazdem w Ameryce Północnej. Delphi Automotive zademonstruje pełnię możliwości swoich nowoczesnych technologii aktywnego bezpieczeństwa, organizując najdłuższy przejazd automatycznie sterowanym pojazdem, jaki kiedykolwiek miał miejsce w Ameryce Północnej. Podróż od zachodniego do wschodniego wybrzeża USA rozpocznie się 22 […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!