Nissens – poszerzona oferta wentylatorów

, 8 kwietnia 2015, 23:19

Wentylator odgrywa bardzo ważną rolę w pracy układów chłodzenia silnika i klimatyzacji pojazdu. Jego zadaniem jest wymuszanie szybszego niż wynika to z ruchu pojazdu przepływu powietrza przez wymienniki ciepła. Wentylator zapewnia odpowiednią wydajność chłodnicy silnika, chłodnicy klimatyzacji oraz innych chłodnic jeżeli takowe występują.

Nie dopuszcza on do wzrostu temperatury płynu chłodzącego silnik powyżej dopuszczalnej temperatury pracy i zapobiega przegrzaniu silnika. Pracujący w korku wentylator lub – jeżeli takowy występuje w aucie – oddzielny wentylator chłodnicy klimatyzacji, zapewnia żądaną w danym momencie wydajność chłodnicy klimatyzacji, a przez to zapobiega pracy układu na wysokich ciśnieniach i temperaturach, które powodują przyspieszone zużycie sprężarki klimatyzacji.

We współczesnych samochodach wentylatory są napędzane i sterowane elektrycznie. Takie rozwiązanie uniezależniło pracę wentylatora od pracy i obrotów silnika auta, przez co wentylator może także pracować na postoju auta, chłodząc nagrzany po jeździe silnik. Wentylator jest „na wyciągnięcie ręki” sterownika auta, przez co możliwe stało się lepsze zarządzanie chłodzeniem silnika. Nowoczesne rozwiązania samochodów wymagają wysokiej jakości oraz niezawodnych części – tutaj Nissens, specjalista w zakresie chłodzenia, dobrze wpisuje się z poszerzoną ofertą na elektrowentylatory chłodnic.

Podstawowe cechy wentylatorów Nissens :

  • Kompletne zespoły wentylatorów (silnik, śmigło, obudowa)
  • Zaprojektowane i wykonane 100% zgodnie z wymogami OE
  • Wszechstronnie testowane mechanicznie i elektrycznie
  • Wydajność testowana w tunelu powietrznym
  • Niezawodność i trwałość
  • Niski poziom emisji szumów
  • Wyważone śmigła, konstrukcja minimalizująca wstrząsy
  • Dokładny i czytelny katalog Nissens online
  • Solidne pakowanie i zabezpieczenie w transporcie.
  • Atrakcyjna oferta cenowa.

Wszystkie wentylatory Nissens są zgodne w 100% ze standardami OE. Do produkcji wykorzystywane są tylko certyfikowane materiały m.in. wysokiej jakości tworzywa sztuczne bez udziału plastiku z recyklingu. Elementy silnika, takie jak stojan oraz obudowa zostały pokryte powłoką antykorozyjną. Ponadto specjalnie zaprojektowane szczotki ze zwiększoną zawartością miedzi posiadają zdolność przenoszenia dużych obciążeń prądowych przy mniejszej niż zwykłe szczotki emisji ciepła. Dbałość o wysokie parametry wentylatorów pozwalaja Nissens zaoferować wysoką jakość, w pełni zgodną ze standardami OE. Nissens posiada certyfikat producenta na rynek motoryzacyjny ISO/TS 16949.

Oferta wentylatorów Nissens na rynek aftermarket jest bardzo szeroka. Asortyment charakteryzuje się wysokim pokryciem rynku. W parze z pokryciem rynku idzie dostępność produktów, z magazynu polskiego czy też magazynów centralnych Nissens.

 

Nissens nieustannie wprowadza nowości, dzięki czemu już ponad 550 wentylatorów jest dostępnych w stałej ofercie. Pełna oferta wentylatorów zawarta jest w katalogu online pod adresem: www.nissens.com.pl/katalog, dostępnym dla każdego bez konieczności logowania.

Dowiedz się więcej

Nowe referencje w ofercie Nissens
Nowe referencje w ofercie Nissens

W marcu gamę produktów Nissens uzupełniło trzydzieści siedem referencji. Są to chłodnice silnika, skraplacze, kompresory, nagrzewnice, intercoolery i dmuchawy kabinowe. Asortyment chłodzenia silnika wzbogacił się po pozycje dedykowane do Honda Accord (13-) w wersji hybrydowej, Toyota RAV-4 (00-) oraz BMW F 10 (10-). W ramach części do klimatyzacji oferta została poszerzona o skraplacze do Hyundai […]

Nowości Nissens na sezon klimatyzacji 2015
Nowości Nissens na sezon klimatyzacji 2015

Nissens, specjalista w dziedzinie części układów chłodzenia silnika i klimatyzacji samochodowej, przygotował na najbliższy sezon wiele ciekawych nowości produktowych. Chłodnice klimatyzacji szeroka gama ponad 1.100 ref. chłodnic klimatyzacji (skraplaczy) w ofercie ponad 450 ref. chłodnic klimatyzacji na sezon 2015 dostarczanych jest z osuszaczem (zintegrowany lub wbudowany, oznaczenie w katalogu Nissens: z osuszaczem – ang. with […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!